سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تولید نفت میدان رشادت از مرز ۱۰ هزار بشکه در روز گذشت

با تلاش کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران در منطقه لاوان تولید روزانه نفت از میدان رشادت از ابتدای سال جاری به بیش از ۱۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است

عباس رجب خانی؛ رییس منطقه لاوان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از افزایش تولید روزانه میدان رشادت به بیش از ۱۰ هزار بشکه در روز خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است تا پایان ماه جاری، تولید میدان رشادت، حداقل به ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه افزایش تولید رشادت در ابتدای سال جاری، از محل چاه شماره ۵ این میدان در سکوی w4 صورت گرفته است، افزود: این چاه ظرفیت تولید روزانه پنج هزار و ۵۰۰ بشکه نفت را داراست که در راستای تولید صیانتی، از تمام ظرفیت این چاه استفاده نمی شود.

رجب خانی تصریح کرد: هم اکنون کار آماده سازی و راه اندازی چاه های شماره ۱، ۳ و ۴ میدان رشادت در دستور کار قرار دارد که افزایش ۲ برابری تولید این میدان نیز با اتکا به راه اندازی چاه های مذکور انجام می شود.

 شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در این زمینه طی گزارشی اعلام کرده است: با توجه به مراحل پایانی حفاری پنج حلقه چاه‌های توسعه‌ای میدان رشادت که به صورت “Batch Drilling” توسط دکل حفاری “Supperior” در سال گذشته در دست انجام بود، سه حلقه چاه تولیدی این میدان تکمیل و اولین چاه تولیدی با استفاده از پمپ درون چاهی راه‌اندازی شد که تولید این چاه از طریق خط لوله دریایی به سکوی R4 انتقال یافت.

گفتنی است کابل‌اندازی پنج رشته کابل برق چاه‌های این سکو در فاصله سکویW4 و R4 در روزهای آغازین سال جدید با همت و تلاش واحد تعمیرات زیر آب و کارکنان سکوی رشادت به پایان رسید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۲:۵۰۳۱۳ بازدید