سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ EN

جلوافتادگی حفاری یک حلقه چاه توسعه ای در مناطق نفت خیز جنوب

مدیر عملیات شرکت ملی حفاری ایران از جلوافتادگی حفاری یک حلقه چاه توسعه ای در مناطق نفت خیز جنوب در نخستین روزهای سال نو خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد آل خمیس؛ مدیرعملیات شرکت ملی حفاری ایران با اعلام این خبر افزود: عملیات حفاری چاه شماره ۱۳۵ رگ سفید با بکارگیری دستگاه حفاری ۳۳ فتح از تاریخ ۱۸ بهمن سال گذشته کلید خورده بود.

وی گفت: مدت حفاری این چاه از سوی کارفرما ۶۵ روز پیش بینی شده بود که ۱۰ روز زودتر از مدت زمان تعیین شده تکمیل و در تاریخ چهارم فروردین جاری در اختیار واحد متقاضی قرار گرفت.

آل خمیس با اشاره به این که مدیریت عملیات یک شرکت ملی حفاری ایران راهبری ۲۴ دستگاه حفاری خشکی را برعهده دارد، افزود: از این تعداد ۱۹ دستگاه در گستره فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب فعالیت دارد.

وی اضافه کرد: همچنین ۲ دستگاه در پروژه های حفاری شرکت نفت مناطق مرکزی استقرار داشته و ۳ دستگاه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفاری اکتشافی می کند.

آل خمیس گفت: دستگاه حفاری پیروز به عنوان تنها دستگاه فوق سنگین (سوپر ریگ) این شرکت که در اختیار این مدیریت است از جمله دستگاه هایی است که هم اکنون عملیات حفاری یک حلقه چاه اکتشافی را در موقعیت میدان نفتی یادآوران انجام می دهد.

شرکت ملی حفاری ایران در زمان حاضر با بکار گیری ۷۱ دستگاه حفاری افزون بر ۹۰ درصد حفاری چاه های نفتی و گازی را در مناطق خشکی و دریایی کشور برعهده دارد

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ فروردین ۱۳۹۱ساعت: ۱۹:۲۱۳۳۶ بازدید