سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

بومی‌سازی تجهیزات صنعت نفت با جهاد خودکفایی

وزیر نفت در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کرد: با جهاد خودکفایی و با سرعتی بیش از گذشته، تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت را داخلی‌سازی خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی در حاشیه بازدید رهبر معظم انقلاب از توانمندی‌های صنعت نفت و گاز کشور، ضمن ادای احترام و سلام و صلوات به روح پرفتوح بنیانگذارجمهوری اسلامی و شهدای اسلام از ایران اسلامی تا شهدای بیداری اسلامی، افزود: باعنایت خداوند و دعای خیر رهبر انقلاب و با اتکا به توان داخلی، برابر برنامه، تولید نفت، گاز و فرآورده‌های نفتی و محصولات پتروشیمی را افزایش خواهیم داد.

 وی با بیان اینکه نفت و گاز موتور محرک اقتصاد و توسعه ملی است، تصریح کرد: این صنایع همچنین یکی از مؤلفه‌های مؤثر در امنیت ملی کشور محسوب می‌شوند.

مهندس قاسمی خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: فرزندان شما در وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، با درکی عمیق از شرایط حساس کنونی و با الهام از روح بیش از یک‌هزار شهید و تأسی از هزاران ایثارگر صنعت نفت، شرایط فعلی تحریم را تبدیل به فرصتی تاریخی و امریکای خبیث را از تصمیمات نسنجیده خود در تحریم صنعت نفت پشیمان خواهند کرد.

وی با بیان اینکه کارکنان و مدیران انقلابی صنعت نفت برخود می‌بالند که در سال جهاد اقتصادی برای دومین بار میزبان قدوم مبارک نایب حضرت‌ولی‌عصر(عج تعالی فرجه شریف) در جمع خود هستند، خاطرنشان کرد: اینجانب افتخار دارم به نمایندگی از همه کارکنان صنعت نفت و همه حضار که مدیران ارشد صنعت نفت کشور هستند، مراتب صمیمانه‌ترین تحیات، خیرمقدم و تشکر را به محضر مبارک رهبر و مقتدایمان حضرت آیت‌ا…العظمی امام‌خامنه‌ای(مدظله‌العالی) اعلام کنم.

مهندس قاسمی افزود: خدای بزرگ را برای نعمت نظام علوی و فاطمی جمهوری اسلامی ایران که ولایت فقیه ضامن تداوم آن است را شاکر و سپاسگذاریم.

به گفته وی، ایران اسلامی سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را درحالی جشن گرفت که به برکت بیش از سه دهه مجاهدت و ایستادگی رهبری انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران بر مواضع اصولی و بر حق خود، بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان منطقه به ثمر نشست.

وزیر نفت، نمونه بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان را در منطقه خاور میانه و شمال افریقا عنوان کرد و اظهار کرد: در این کشورها تحولات عظیم اجتماعی و سیاسی به‌وجود آمد و اکنون این اسلام است که سنگرهای کلیدی جهان را یکی بعد از دیگری فتح می‌کند.

وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه، ما خود را در خط مقدم جهاد اقتصادی می‌دانیم و محل کارمان را سنگرها و قرارگاه‌های مقدم عملیاتی فرض کرده‌ایم، خطاب به ولی امر مسلمین جهان گفت: در این شرایط بیش از هر زمان دیگری به رهنمودهای علی‌گونه و نفس‌های  الهام‌بخشتان نیازمندیم تا با انگیزه‌های الهی و انقلابی مسیر‌های حساس را پشت سر گذاشته و قله‌های پیروزی را فتح کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۲۱۳۲۱ بازدید