سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

اولین جلسه تبیین و تشریح دستورالعمل های اجرایی المپیاد قرآنی برگزار شد

با هدف ترویج فرهنگ نماز و توسعه فعالیت های قرآنی در بین کارکنان شرکت ملی نفت ایران، اولین جلسه تبیین و تشریح دستورالعمل های اجرایی المپیاد قرآنی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، اولین جلسه تبیین و تشریح دستورالعمل المپیاد ترویج فرهنگ نماز و توسعه فعالیت های قرآنی، صبح امروز (یکشنبه؛ ۲۱ اسفندماه) با حضور دبیر ستاد اقامه نماز شرکت ملی نفت ایران و نمایندگانی از شرکت های تابعه این شرکت در مجموعه فرهنگی ورزشی شماره یک صنعت نفت برگزار شد.

کمال الدین رضایی؛ دبیر ستاد اقامه نماز شرکت ملی نفت ایران در این نشست، تشکیل کانون قرآن و نماز و برگزاری مسابقات را به عنوان دو بخش اساسی در راستای توسعه فعالیت های قرآنی مورد اشاره قرار داد و در این زمینه توضیح داد: کانون قرآن و نماز با محوریت ستادهای اقامه نماز در هر یک از شرکت های فرعی و تابعه و مدیریت های مستقل شرکت ملی نفت ایران، تشکیل می شود و اهدافی مانند احیاء، حفظ و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی، ایجاد فضای آشنایی با معارف قرآنی، ارتقای سطح آگاهی نسبت به معارف قرآنی و احکام، مبارزه با تهاجم فرهنگی و جذب کارکنان و خانواده های آنان به سمت معارف قرآنی و نماز را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه رییس کانون با تایید رییس ستاد اقامه نماز تعیین می شود، افزود: در موارد لزوم از کارشناسان علوم قرآنی، مبلغین حوزوی و سایر کارشناسان خبره در موضوعات مرتبط برای تبادل نظر و ارائه خدمات مورد نیاز به کانون دعوت به عمل می آیند.

رضایی در ارتباط با بخش مسابقات توضیح داد: مسابقات قرآن کریم، نماز، اذان، احکام، معارف اسلامی و آزمون های فرهنگی و هنری، در راستای ابلاغیه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ترویج فعالیت های قرآنی که برگرفته از سیاست های کلی نظام است، به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

به گفته وی، مرحله بندی مسابقات به این ترتیب است که مرحله اول به مسابقات مقدماتی شرکت های فرعی و تابعه، ستادهای مرکزی و مدیریت های مستقل اختصاص دارد و در مرحله دوم، المپیاد سراسری در سطح شرکت ملی نفت ایران برگزار خواهد شد؛ شرکت در مسابقات کشوری و بین المللی نیز در مرحله سوم مسابقات مورد توجه قرار می گیرد که در این میان، اولویت با کشورهای نفت خیز جهان اسلام است.

دبیر ستاد اقامه نماز شرکت ملی نفت ایران، برگزاری مسابقات قرآن کریم شامل قرائت تحقیق، ترتیل و حفظ، مسابقات شامل مفاهیم و ترجمه آیات، مسابقات معارف اسلامی، مسابقات نماز، اذان، برگزاری همایش های جنبی اعم از محافل قرآنی و بزرگذاشت مراسم های مناسبت های مذهبی، دوره های آموزشی ویژه قرآن، برگزاری نمایشگاه فروش آثار قرآنی و معارف اسلامی در محل های تعیین شده و تهیه بانک جامع نرم افزاری ویژه شرکت کنندگان در مسابقات را از جمله محورها و منابع اصلی مسابقات مقدماتی و نهایی عنوان کرد.

رضایی ادامه داد: برنامه ریزی شده است مسابقات هنری نیز با موضوعات مختلف در سطح شرکت ملی نفت ایران برگزار شود.

وی در خصوص زمان برگزاری مسابقات گفت: تاریخ دقیق شروع و خاتمه مسابقات مقدماتی و نهایی، بر اساس تقویم برگزاری مسابقات، توسط کانون ستاد مرکزی اقامه نماز شرکت ملی نفت ایران به شرکت ها ابلاغ می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۱۴۲۱ بازدید