سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN

نحوه رسیدگی به اعتراض متقاضیان به نتیجه گزینش

دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت نفت با تشریح نحوه رسیدگی به اعتراض متقاضیان به نتیجه گزینش تاکید کرد: شرایط اعتراض به نتیجه گزینش را تشریح کرد.

سید محسن نژاد حسینی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، با اشاره به اعتراض احتمالی داوطلبان به نتیجه اعتراض توضیح داد: در مرحله اول در همان هسته یک فرم خاصی تعبیه شده است که داوطلبان آن را تکمیل کرده و اعتراض خود را در مرحله اول اعلام می‌کنند. در مرحله دوم که تجدید نظر دوم  نام دارد نیز داوطلب رد شده، فرم خاصی را پر می‌کند تا  به آن رسیدگی شود.

نژادحسینی با بیان اینکه، افرادی که گزینش می‌کنند دارای سابقه کار بالا و گاهی با ۲۹ سال سابقه خدمت مشغول این وظیفه هستند، افزود : به همین دلیل این  افراد، به همه مواردی  که بر نتیجه گزینش تاثیر دارد آگاهی کامل دارند.

به گفته وی ، متقاضیان از طریق سایت http://hmg.mop.ir در قسمت پرسش و پاسخ و یا مراجعه حضوری به هسته‌ها و نیز از طریق شماره تلفن‌های ۸۸۹۳۸۲۲۸-۸۸۹۳۸۶۰۱ و نمابر:۸۸۹۳۸۴۵۰، صندوق پستی: ۱۵۹۳۶۶۹۴۱۱ می‌توانند با گزینش در ارتباط باشند.

دبیر هیأت  مرکزی گزینش وزارت نفت در پاسخ به این پرسش که آیا عدم حسن شهرت ، یا شرایط خانواده داوطلب در نتیجه گزینش تاثیر دارد؟ افزود: عدم حسن شهرت قطعاً در نتیجه گزینش اثر مستقیم دارد. در این رابطه مشکلاتی که داوطلب را  از ادامه روند استخدام به دور می‌کند، براساس دستورالعمل ضوابط حاکم بر گزینش تدوین و ابلاغ شده است.

وی افزود: زمان درخواست تجدید نظر در پرونده در مرحله تجدید نظر اول در هسته، یک ماه طول می‌کشد و اگر ابهامی باشد حداکثر سه ماه طول کشیده تا جواب قطعی به افراد متقاضی استخدام داده شود.

به گفته نژاد حسینی داوطلبانی که سابقه ارتکاب به جرم دارند و اکنون باید برای یک پست سازمانی بالاتر تایید شوند، این ارتکاب به جرم روی تاییدیه فرد تاثیر دارد اما ملاک، حال فعلی افراد است. البته به نوع جرم ازجمله سیاسی، امنیتی، کیفری یا اخلاقی نیز بستگی دارد .

وی خاطر نشان کرد: هسته‌ها و هیأت‌های مرکزی گزینش موظفند در صورت  درخواست کتبی داوطلب، موارد عدم پذیریش (شامل عدم احراز ضوابط عمومی یا انتخاب اصلح) را به صورت کلی، محرمانه و کتبی به وی اعلام کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که مراحل گزینش نسبت به سایر مراحل جذب به چه میزان تاثیر گذار است؟ افزود: ماده ۱۶ قانون گزینش عنوان می‌کند که هیأت مرکزی موظف است در مدت سه ماه از زمان دریافت مدارک لازم از مراجع مربوطه امور گزینش، نتایج را اعلام کند که در موارد عدم تکمیل ظرفیت، حوادث غیر مترقبه تا دو ماه با موافقت هیأت عالی گزینش قابل تمدید است، بنابراین گزینش ملزم است که در مدت سه ماه پاسخگو باشد.

شرایط گزینش نیروهای غیر رسمی و غیر ثابت

نژاد حسینی درباره گزینش نیروهای غیر رسمی و غیر ثابت شامل روزمزد، پیمانکاری و ارکان ثالث و موارد مشابه گفت: طبق قانون  این افراد طبق دستورالعملی که با همکاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور و توسط هیأت  عالی تهیه و تنظیم می شود، گزینش خواهند شد و در هر صورت صدور احکام استخدام تا مرحله قطعی اعم از رسمی یا ثابت با نظر گزینش خواهد بود.

وی گفت: اگر فرد در مرحله نخست، نتیجه مثبت کسب کند، در قالب نامه‌ای به تامین نیروی انسانی ابلاغ می‌شود تا فرد را در جریان نتیجه قرار دهند و در صورتی که نتیجه گزینش فرد منفی شود، گزینش موظف است به فرد نیز  ابلاغ رای کند.

دبیر هیأت مرکزی گزینش وزارت نفت با بیان اینکه، احکام گزینش مدیران توسط هیأت عالی گزینش صادر می‌شود، افزود: با نظر و موافقت وزیر نفت و پس از صدور نامه از تامین نیرو شرکت‌های یاد شده،  گزینش انجام می‌شود که به‌طور کل گزینش صنعت نفت در حال حاضر دارای پنج هسته در چهار شرکت اصلی و همچنین در مناطق نفت‌خیز جنوب است و کارهای اجرایی به عهده این هسته‌ها است؛ بر همین اساس دبیر هیأت مرکزی بر کار هسته‌ها نظارت می‌کند.

وی افزود: در این خصوص گزینش‌‌های وزارتخانه‌‌ها از نظر ضوابط و مقررات زیر نظر دبیر هیأت عالی گزینش ریاست جمهوری است که دبیر آن را رئیس‌جمهوری تعیین می‌کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۰۶۴۱ بازدید