سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

حفاری شمال و نفت خزر برای تمرین مقابله با بحران، مانور مشترک برگزار می‌کنند

طی جلسات مشترک کمیته بحران شرکت نفت خزر و شرکت حفاری شمال، برگزاری مانوری با هدف ارزیابی نقاط قوت و ضعف و قابلیت های اجرایی و پشتیبانی و خدماتی شرکت های فعال صنایع نفت و گاز در شرایط بحران تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر اساس خط مشی مدیریت شرکت نفت خزر، جلسات هماهنگی و تشریک مساعی بین این شرکت و شرکت های پیمانکار و همکار در عرصه‌های مختلف کاری و عملیاتی بطور مستمر برگزار می‌شود.

در همین راستا، طی چند روز اخیر نیز جلسات متعدد هماهنگی در موضوع فعالیت های  HSE، کمیته بحران و برقراری ارتباطات رادیویی و تصویری بین سکوی حفاری امیر کبیر و واحدهای ستادی و پشتیبانی با حضور مدیران و روسای شرکت نفت خزر و شرکت حفاری شمال بعنوان شرکت پیمانکار و راهبر سکو برگزار شده که این رویکرد جدید سهم بسزایی در افزایش تعامل و همکاریهای متقابل داشته است.

علی اصولی؛ مدیرعامل شرکت نفت خزر در این جلسات، هدف از نشست های مشترک را توسعه و تعمیق صمیمانه روابط دانست و تاکید کرد: انتظار می‌رود با برگزاری این جلسات، ضمن جلوگیری از هرگونه موازی کاری و صرف هزینه های بیهوده، زبان مشترک میان شرکت های همکار و مجری طرح و پروژه ها ایجاد شود.

اصولی در رابطه با شرایط بحران به اهمیت و ضرورت ارتباط مستمر بین تمامی واحدها اشاره و اظهار داشت: ایجاد بسترهای ارتباط رادیویی و تصویری از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی ادامه داد: قطع ارتباط حتی برای یک دقیقه هیچ گونه توجیهی ندارد و کلیه پیش بینی ها را باید برای شرایط بحرانی مورد توجه قرار داد.

اشتری؛ مشاور اجرایی شرکت حفاری شمال نیز در رابطه با نتایج جلسات اظهار داشت: نتایج بسیار خوبی از این جلسات بدست آمده و احساس می کنیم این هماهنگی ها باید بیش از گذشته انجام شود.

جهانگیری؛ معاون شرکت حفاری شمال نیز طی جلسات برگزار شده بر تشریک مساعی بیشتر با شرکت نفت خزر در توسعه همکاری و هماهنگی ها تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم تقاضا و نقطه نظرات شرکت نفت خزر را بعنوان پیمانکار پروژه عظیم عملیاتی در دریای خزر تامین کنیم و اصل هماهنگی و به کارگیری تمام ظرفیت های طرفین را به عنوان یک وظیفه ملی و اساسی به شمار آوریم.

این گزارش می افزاید در جلسات مربوط به کمیته بحران مقرر شد با برگزاری مانوری نقاط قوت و ضعف قابلیت های اجرایی و پشتیبانی و خدماتی در شرایط بحران مورد ارزیابی قرار گیرد؛ همچنین واحد HSE و پدافند غیر عامل شرکت حفاری شمال مسئول و متولی برگزاری این مانور و ارزیابی نهایی معرفی شدند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۲۱۴۳۰ بازدید