سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ EN

آمادگی سراسری صنعت نفت برای عرضه مطمئن سوخت در نوروز

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش از آمادگی کامل بخش های مختلف صنعت نفت برای سوخت‌رسانی مطمئن در نوروز خبر داد.

علیرضا ضیغمی در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: تدابیر لازم برای سوخت رسانی هنگام حجم بالای سفرهای بین شهری اندیشیده شده است و خوشبختانه با افزایش شمار جایگاه ها در سال ۹۰ مشکلی در زمینه عرضه سوخت بنزین، گاز طبیعی و نفت گاز خودروهای سنگین وجود ندارد.

ضیغمی با اشاره به افزایش مصرف بنزین در روزهای پایانی سال افزود: هیچ کمبودی از لحاظ تامین سوخت خودروها وجود ندارد و امیدواریم مردم با برنامه ریزی لازم درباره ترددهای درون شهری و برون شهری خود در نوروز، در مصرف سوخت صرفه جویی کنند.

وی با اشاره به این که میزان ذخیره سازی سوخت کشور در سال ۹۰ به بالاترین حد خود رسیده است، گفت: با ساخت مخازن جدید تا پایان برنامه پنجم توسعه، ظرفیت ذخیره سازی سوخت کشور بیش از ۵ میلیارد لیتر افزایش خواهد یافت.

علیرضا ضیغمی تاکید کرد: برای سوخت رسانی در مسیرهای پرتردد و بسیار شلوغ و نیز مسیرهای جدید که مجاری عرضه در آنها کم است، جایگاه های سیار در نظر گرفته شده است که در این جایگاه ها به تناسب نیاز مناطق مختلف سوخت رسانی به خودروها انجام خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون بیش از ۳ هزار و ۵۰ جایگاه عرضه فرآورده و بیش از ۱۸۳۰ باب جایگاه عرضه سی ان جی (گاز طبیعی فشرده شده) در کشور فعال است که با بازرسی و کنترل این جایگاه ها پیش از آغاز تعطیلات، تمام آنها با حداکثر ظرفیت در مدار هستند و در ایام نوروز نیز با ایجاد نوبت کاری های ویژه به طور کامل بر فعالیت این جایگاه ها نظارت خواهد شد.

به گزارش شانا، وزارت نفت به منظور تولید و توزیع سوخت موردنیاز کشور با برگزاری نشست های هماهنگی با بخش های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت، همچنین با همکاری با دیگر وزارتخانه ها و ارگان های مرتبط برنامه ریزی جامعی برای تامین نیازهای کشور انجام داده و تمهیدات لازم در همه زمینه ها را در نظر می گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۰۳۴۰ بازدید