سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

مزایای نخبه‌ها در صنعت نفت اعلام شد

امور طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت، شرایط کاری و مزایای فارغ‌التحصیلان ممتاز شاغل در صنعت نفت و روند قانونی تبدیل وضعیت کارکنان قرارداد مدت معین به رسمی را تشریح کرد.

محمد صفار زاده در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، درخصوص امکان اختصاص کمک هزینه تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان ممتازان دانشگاه‌ها، تاکید کرد: در این رابطه دستورالعمل و مقرراتی وجود ندارد.

وی در خصوص ضوابط ساعت‌کاری، اضافه‌کاری و گرید کاری افراد نخبه در مقایسه با کارمندان دیگر افزود: بین ساعت کار و اضافه کاری ممتازان با افراد عادی تفاوتی وجود ندارد. فقط انتصاب آنان در برابر سمت‌های سازمانی با افراد عادی اندکی متفاوت است.

به گفته رئیس طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت، سابقه کار مرتبط با رشته و شغل به مجموع امتیازهای فرد در جلسه مصاحبه افزوده خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کارمندانی که در حین کار ادامه تحصیل داده‌اند و دارای شرایط فارغ‌التحصیلان ممتاز هم هستند، می‌توانند در سامانه ممتازین ثبت‌نام کنند؟ خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل مربوط به ممتازان، کارمندانی که قبل از ابلاغ آخرین دستورالعمل استخدام ۱۲/۱۳۸۹ در صنعت نفت جذب و استخدام شده اند و شرایط ممتازان را براساس دستورالعمل جاری دارند، امکان ثبت نام ایشان در سایت ممتازان وجود ندارد و در صورت ثبت‌نام دعوت به مصاحبه از ادامه روند مربوطه جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.

وی درباره چگونگی اعلام نتایج مصاحبه متقاضیان دعوت شده به مصاحبه یادآوری کرد: نتیجه مصاحبه همه متقاضیان دعوت شده به مصاحبه از طریق سایت، یا از طریق مکاتبه رسمی و یا ایمیل به اطلاع ایشان خواهد رسید.

رئیس طرح‌ها و برنامه‌های تامین نیروی وزارت نفت در ادامه تصریح کرد: باتوجه به تعدا زیاد متقاضی و  تعداد نیاز محدود، ثبت نام در سامانه فارغ‌التحصیلان ممتاز به منزله “بانک اطلاعات” است و تعهد استخدامی ندارد. همچنین ممکن است متقاضیانی به دلیل تعداد بیشتر از نیاز متقاضی و تعداد محدود نیاز، هیچگاه به جلسه مصاحبه دعوت نشوند.

آزمون‌ استخدامی مسیر تبدیل وضعیت قراردادی به رسمی

صفار زاده در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت نفت برنامه‌ای برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی مدت معین با شماره پرسنلی نفتی دارد؟ تصریح کرد:  درحال حاضر براساس دستورالعمل جاری استخدام، نیروهای قرارداد موقت / مدت معین و یا پیمانکاری به منظور تغییر وضعیت به رسمی درصورت واجد شرایط بودن می توانند در آزمون های استخدامی صنعت نفت شرکت کرده و از امتیازهای ویژه  بهره مند شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نهادی در وزارت نفت وجود دارد که با بنیاد نخبگان در ارتباط باشد و دانشجویان پسر با مراجعه به این نهاد بتوانند با انجام پروژه تعریف شده توسط این نهاد کسری خدمت سربازی بگیرند؟ گفت: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره تأمین وزارت نفت به نشانی خیابان طالقانی تقاطع ویلای جنوبی ساختمان شهید تندگویان طبقه ۷ آقای عبادی مراجعه کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۱۹۹۴ بازدید