سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

دکل ۳۸ فتح ؛راهی اهواز می شود

دکل ۳۸ فتح ؛راهی اهواز می شود/ خاک زرخیز خوزستان زیر پای دکل های ملی حفاری

مدیر بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران از نصب و راه اندازی دستگاه حفاری جدید ۳۸ فتح در حومه اهواز خبر داد و گفت: این دستگاه تا ۴۵ روز آینده عملیاتی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالعلی مطهری؛ مدیر بازسازی دستگاه ها و تجهیزات حفاری شرکت ملی حفاری ایران از نصب و راه اندازی دستگاه حفاری ۳۸ فتح خبر داد و گفت: این دستگاه دارای ۲ هزار اسب بخار توان و ظرفیت یک میلیون پوند است و در شمار دستگاه های سنگین خشکی بشمار می آید.

مطهری گفت: چیدمان و مونتاژ این دستگاه که بخش عمده ای از تجهیزات آن بومی سازی شده است به دست متخصصان و کارکنان عملیاتی و پشتیبانی این شرکت در یکی از میدان های نفتی تحت سرپرستی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب روی موقعیت حفاری صورت می گیرد و فعالیت عملیاتی را با حفر یک حلقه چاه نفت آغاز خواهد کرد.

وی با اشاره به عملیاتی شدن ۹ دستگاه حفاری خشکی در سال جاری، افزود: براساس برنامه ریزی به عمل آمده تا پایان سال آینده نیز ۱۰ دستگاه حفاری جدید که تعدادی از آنها ساخت داخل است در مناطق نفت خیز به ویژه در جنوب غربی کشور وارد عملیات می شود.

مطهری اظهار کرد: با توجه به تاکید مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران مبنی بر راه اندازی هر ۴۵ روز یک دستگاه حفاری، کارکنان سخت کوش این شرکت تلاش کردند تا در سال جهاد اقتصادی این امر تحقق یافته و به موقع پاسخگوی نیاز متقاضیان باشند.

شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت ملی نفت ایران است که در ۳۲ سال عمر خود، فعالیت وسیعی در زمینه بومی سازی صنعت حفاری در کشور داشته و افزون بر ساخت ۵ دستگاه حفاری بیش از ۱۸ هزار قطعه و تجهیزات کاربردی پرمصرف را بومی سازی کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۵۱۵۱۸ بازدید