سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN
مجري توسعه ميادين نفت سنگين در شركت متن:

نفت ۳ میدان بوشهری راهی بازارهای جهانی می شود

کوه موند، ۱۳۶ میلیون بشکه نفت قابل برداشت دارد/نفت ۳ میدان بوشهری راهی بازارهای جهانی می شود

مجری طرح توسعه میادین نفت سنگین شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار داشت: نفت تولیدی میدان کوه موند حدود ۱۳۶ میلیون بشکه تخمین زده می شود و برآوردها نشان می دهد این میزان تولید طی ۲۵ سال محقق خواهد شد.

بهمن صمیمی سده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: عمق کم لایه سروک میدان کوه موند از نکات قابل توجه در این میدان است که هزینه های حفاری را کاهش می دهد.

وی تصریح کرد: برای گرفتن اطلاعات از این مخازن، حفاری چاه ها به صورت عمودی انجام می شود، اما برای تولید،با توجه به شرایط مخزن از چاه های انحرافی یا افقی استفاده خواهد شد.

به گفته وی، نفت درجای کوه موند از نوع سنگین و حدود یک میلیارد بشکه است و تلاش می شود ضریب برداشت از این میدان با استفاده از تکنولوژی های روز افزایش یابد.

صمیمی با اشاره به توافقنامه اخیر شرکت متن با شرکت نفت و گاز پروم پارس کیش برای توسعه میادین کوه موند، کوه کاکی و بوشکان، توضیح داد: نفت میدان کوه موند از نوع سنگین است ولی نفت میادین کوه کاکی و بوشکان سبک و API آن بین ۲۰ تا ۳۰ متغیر است ؛اما در هر صورت از نفت تولیدی این میادین برای صادرات استفاده می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۴۳۶۹۶ بازدید