سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ EN

بهای نفت برنت از مرز ۱۲۶ دلار گذشت

بهای هر بشکه نفت خام برنت در پایان معاملات روز گذشته (پنج شنبه ۱۱ اسفند) با سه دلار و ۵۴ سنت افزایش، به ۱۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، در پی انتشار خبر انفجار یک خط لوله انتقال نفت در عربستان سعودی از سوی شبکه خبری پرس تی وی، بهای نفت با ۵ درصد رشد به بالاترین سطح از رکورد ثبت شده در سال ۲۰۰۸ رسید.

بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک (دبلیو تی آی) برای تحویل در ماه آوریل، با یک دلار و۷۷ سنت افزایش، به ۱۰۸ دلار و ۸۴ سنت برای هر بشکه در پایان معاملات روز گذشته رسید.

در بازار آی سی یی لندن نیز بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل، با سه دلار و ۵۴ سنت افزایش، در سطح ۱۲۶ دلار و ۲۰ سنت برای هر بشکه تثبیت شد.

شبکه خبری پرس تی وی روز گذشته اعلام کرد: یک خط لوله نفتی واقع در شرق استان نفت خیز عربستان منفجر شده است، اگر چه مقام های عربستانی این خبر را تکذیب کردند اما این موضوع سبب شد بهای نفت شاخص برنت در بین معاملات روز  گذشته از مرز ۱۲۸ دلار عبور کند، همچنین بهای نفت خام آمریکا به بیش از ۱۱۰ دلار برای هر بشکه برسد.

نگرانی ها از کمبود واقعی عرضه نفت خام از سوی کشورهایی مانند یمن، سوریه و پروژه های نفتی دریای شمال، بازارهای جهانی نفت خام در سال جاری میلادی را با تهدید رو به رو ساخته است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۹۳۴۹ بازدید