سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

مقررات صدور گواهی حقوق برای بازنشستگان صنعت نفت

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت با اعلام شرایط و مقررات صدور گواهی حقوق برای بازنشستگان صنعت نفت، مدارک لازم برای برقراری حق عائله‌مندی و حق اولاد را تشریح کرد.

حاجی صادق در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، با اشاره به این که صدور گواهی حقوق بر اساس درخواست شخص بازنشسته و تنها با مراجعه متقاضی  صادر و تحویل می‌شود، تصریح کرد: حضور خود بازنشسته و یا وکیل وی (همراه با وکالت‌نامه رسمی معتبر) برای دریافت گواهی حقوق الزامی  است.

وی اضافه کرد: متن گواهی‌نامه تنها بیانگر عضویت دارنده گواهی در زمره بازنشستگان و نمایانگر میزان حقوق دریافتی در زمان صدور گواهی بوده و قبول هرگونه تعهد مالی ضمانت اداری و هر گونه توضیح که موجب تعهد مالی، اداری و حقوقی بوده ممنوع است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در رابطه با سوابق ارفاقی، کارگری شرکتی، اسارت، خدمت مقابل اشعه، سوابق خدمت جانبازان از سال ۷۹ به بعد و همچنین سوابق جبهه و استراحت، بستری جانبازان، پرداخت کسور بازنشستگی سهم کارمند به عهده کارفرما است.

مدارک لازم برای برقراری حق عائله‌مندی و حق اولاد

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت مدارک لازم برای برقراری حق عائله‌مندی و حق اولاد را تکمیل فرم مشخصات افراد تحت تکفل، ارائه اصل شناسنامه کارمند و افراد تحت تکفل، ارائه اصل کارت ملی کارمند و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور بالای ۲۰ سال در صورت اشتغال به تحصیل در دانشگاه (در هر ترم تحصیلی به تفکیک) برشمرد.

وی همچنین افزود: ارائه مجوزهای اخذ شده از کمیسیون پزشکی در ارتباط با فرزندان از کار افتاده کلی (معلولیت دائم)، ارائه تصویر شناسنامه و طلاق‌نامه و جوابیه استعلام از اداره تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی جهت فرزندان اناث مطلقه، ارائه تصویر شناسنامه، گواهی فوت همسر و جوابیه استعلام از اداره تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی جهت همسر و خود فرزند اناث که همسرانشان فوت کرده است و ارائه نامه امور اداری و تصویر دفترچه خدمات درمانی نیز  برای والدین کارمند بازنشسته به منظور برقراری حق عائله‌مندی و حق اولاد ضروری است.

به گفته حاجی صادق، حق اولاد حداکثر در ازای ۳ فرزند قابل پرداخت بوده و داشتن فرزندان بیشتر موجب افزایش حق اولاد نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای قطع حق عائله مندی و اولاد

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت در زمینه مدارک مورد نیاز به منظور قطع حق عائله مندی و اولاد توضیح داد: حق همسر، ارائه گواهی فوت (در صورت فوت) یا ارائه طلاق‌نامه (در صورت طلاق) و برای قطع حق اولاد بابت فرزندان اناث در صورت ازدواج، ارائه عقد نامه یا شناسنامه و در صورت اشتغال، نامه امور اداری محل اشتغال با ذکر دقیق تاریخ شروع به کار ضروری است.

به گفته وی، برای قطع حق اولاد بابت فرزندان ذکور در صورت رسیدن به سن ۲۰ سال و عدم اشتغال به تحصیل در سطح دانشگاه با اعلام کتبی کارمند بازنشسته و ارائه شناسنامه و جهت فرزندان بالای ۲۰ سال تا ۲۵ سال ارائه گواهی فارغ‌التحصیلی یا ازدواج و یا اشتغال به کار با ذکر دقیق تاریخ شروع به کار لازم خواهدبود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۵۵۹۷ بازدید