سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

مجموع مصرف بنزین کشور به بیش از ۴۲۹ میلیون لیتر رسید

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور با واریز سهمیه بنزین اسفند ماه در هفته گذشته ۷٫۱ درصد افزایش یافت و به ۶۱٫۳ میلیون لیتر در روز رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، در این مدت مصرف بنزین پایتخت نیز به دلیل افزایش حجم سفرهای درون شهری ۳٫۶ درصد افزایش یافت.

مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۳۰ بهمن تا ۵ اسفند به ۴۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر (۷٫۱ درصد) افزایش یافته است، این در حالی است که در هفته پایانی بهمن ماه مصرف بنزین کشور نسبت به هفته ماقبل آن ۴٫۸ درصد کاهش یافته بود.

در هفته مورد بررسی، بیشترین مصرف بنزین کشور مربوط به روز پنج شنبه (۴ اسفند) با ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۵ اسفند) با ۵۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور ۵۵ میلیون لیتر کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور نیز در فاصله زمانی ۳۰ بهمن تا ۵ اسفند کاهش یافت؛ به گونه ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۱۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر، به ۷۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید و در قیاس با هفته پیش از آن (۸۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر)، ۵۵ میلیون لیتر (۶٫۶ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یادشده به روز یکشنبه (۳۰ بهمن) با ۱۹۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۵ اسفند) با ۷۶ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

کاهش ۱۹٫۸ درصدی مصرف نفت کوره

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۳۰ بهمن تا ۵ اسفند کاهش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۵۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر به ۳۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۸۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر (۱۹٫۸ درصد) کاهش نشان می دهد.

مصرف نفت سفید کشور ۱۲٫۹ درصد کاهش یافت

مجموع مصرف نفت سفید کشور نیز در این فاصله زمانی به ۱۳۰ میلیون لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۱۹ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر (۱۲٫۹ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کشور ۱٫۵ میلیون لیتر افزایش یافت

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر به ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر کاهش یافته است.

افزایش ۳٫۶ درصدی مصرف بنزین تهرانی ها

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند، ۹۵ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۹۲ میلیون لیتر)، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر (۳٫۶ درصد) افزایش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۹۳۸۵ بازدید