سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

نیازهای صنعتی پایانه های نفتی ایران از صنایع داخلی تامین می شود

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران می گوید: قصد داریم تا نیازمندی های پایانه های صادرات نفت خام کشور را با اتکا به توان موجود در صنعتگران و سازندگان ایرانی تامین کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروزموسوی؛ مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران در جریان بازدید از تاسیسات شرکت کشتی سازی اروندان در بندرخرمشهر با اعلام این مطلب گفت: شرکت های دولتی باید از سازندگان تولیدات داخلی که توانسته اند با به کارگیری الزامات و استاندارد های جهانی به سطح کیفی قابل قبولی به ویژه استاداردهای مورد قبول نفت برسانند حمایت کنند.

وی گفت: در سالی که جهاد اقتصادی نام گرفته، باید صنایع مرتبط با ماموریت های صنعت نفت از جمله شرکت های کشتی سازی را برای رقابت با شرکت های آمریکایی و اروپایی آماده کنیم به همین منظور، به طور یقین حمایت صنعت نفت، توسعه صنعت کشتی سازی کشور را در پی خواهد داشت.

 مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار امیدواری کرد: تنوع محصولات و تعداد شرکت های کشتی سازی در داخل کشور بیشتر شود و نیازهای شرکت پایانه ها برای تامین یدک کش ها، کشتی های مسافری و شناورهای کاتاماران به طور کامل از داخل تامین شود.

 موسوی تصریح کرد: یکی از نیازهای عملیات دریایی شرکت پایانه های نفتی ایران، شناورهای پشتیبانی از عملیات پهلوگیری و جداسازی نفت کش هاست که تولیدات داخلی می توانند به پایداری و ارتقائ زنجیره تولید نفت و گاز کشور کمک کند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۶۴۶۸ بازدید