سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

سند راهبردی توسعه منطقه ویژه پارس تدوین می شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از تدوین سند راهبردی توسعه منطقه ویژه پارس با موافقت و دستور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا از عسلویه، مهندس مسعود نصوری در مراسم آغاز به کار سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار، یکپارچه و دانایی محور منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، افزود: کار مقدماتی انتخاب مشاور برای تهیه سند راهبردی توسعه منطقه ویژه پارس در دست انجام است و این سند با هدف دستیابی به برنامه چشم انداز توسعه در منطقه ویژه برای دستیابی به مقام دوم تولید گاز در جهان، مقام نخست در پالایش و صنعت پتروشیمی تنظیم می شود.

وی تصریح کرد: با بهره گیری از ظرفیت های این همایش می توان توسعه یکپارچه و پایدار مهمترین حوزه عملیاتی صنعت نفت را تحقق بخشید.

وی با اشاره به تلاش توانمندان داخلی برای توسعه صنعت نفت کشور، تصریح کرد: تلاش جهادگرانه مدیران و کارکنان صنعت نفت در حوزه عملیاتی منطقه ویژه پارس، جواب دندان شکنی به تحریم های جهانی است و ما امروز با سرفرازی و سربلندی، شاهد توسعه روز افزون این منطقه عملیاتی هستیم.

نصوری ادامه داد: با روحیه جهادی که با سفر مبارک مقام معظم رهبری به عسلویه در ابتدای امسال در کارکنان شاغل در شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی دمیده شد، اهداف چشم انداز صنعت نفت با توسعه عظیم ترین قطب انرژی کشور در حال تحقق است.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس، اجرایی شدن نتیجه فعالیت های پژوهشی در حوزه های عملیاتی را عامل مهم توسعه صنعت نفت خواند و گفت: در برنامه ریزی های عملیاتی و مدیریت پروژه ها، این اصل مهم باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

نصوری تقویت مشارکت فعال ذی نفعان را کلید توسعه پایدار منطقه ویژه پارس دانست و ادامه داد: بهره مندی صیانتی از میدان گازی پارس جنوبی از مهم ترین رسالت ها و ماموریت های اولویت دار صنعت نفت کشور محسوب می شود.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس با اشاره به استفاده از ظرفیت های منطقه همچنین تلاش برای توجه بیشتر به نیازهای حوزه پارس جنوبی برای طراحی و تدوین نظام جامع راهبردی این حوزه عملیاتی تصریح کرد: همه الزام ها باید به گونه ای طراحی شود که تمام حوزه های مرتبط با توسعه میدان گازی مشترک پارس جنوبی در این زمینه فعال شوند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۶۳۹۵ بازدید