سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

مدیریت اکتشاف یک ساله, ره پنج ساله پیمود

کشف منابع جدید انرژی در ایران تمامی ندارد/مدیریت اکتشاف یک ساله, ره پنج ساله پیمود

مدیراکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه کشف TCF22 گاز تا پایان برنامه پنجم توسعه در تعهد مدیریت اکتشاف بوده است گفت: این در حالی است که این مدیریت در سال اول برنامه پنجم توسعه، موفق به کشف TCF 31 گاز شده است.

سید محمود محدث؛ مدیراکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از کشف TCF 31 گاز در سال اول برنامه پنجم توسعه خبر داد و گفت: این میزان کشف گاز از سوی این مدیریت، ۱٫۵ برابر بیش از مقدار تعیین شده در برنامه پنجم توسعه بوده است.

وی در مورد تعهدات مدیریت اکتشاف در برنامه پنجم توسعه گفت: تولید ۵۰۰ میلیون بشکه نفت و ۱۲۰ میلیارد متر مکعب گاز (TCF 4.2) از جمله تعهدات سالانه این مدیریت در طی هر سال از برنامه پنج توسعه به شمار می رود که تاکنون ۸۳۳ میلیون بشکه هیدروکربور مایع قابل استحصال و بیش از TCF 31 گاز کشف کرده ایم.

محدث با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی تعیین اهداف اکتشافی، هم اکنون بیشترین فعالیت های اکتشافی در حوزه زاگرس جنوب انجام می شود افزود: مدیریت اکتشاف در نظر دارد که فعالیت های اکتشافی خود را به مناطق خارج از این محدوده گسترش دهد و به همین منظور، فعالیت های اکتشافی خود را در ایران مرکزی، کپه داغ و مغان از سر گرفته؛ به گونه ای که در ایران مرکزی، بلوک ساوه، زواره، کاشان و گرمسار و کپه داغ حفاری و لرزه نگاری کرده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۵۵۳۳۶ بازدید