سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

تولید نفت و گاز کشور سال آینده افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: سال آینده بر اساس برنامه، تولید نفت ۵ درصد و تولید گاز ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا از عسلویه، احمد قلعه بانی امروز (چهارشنبه ۳ اسفند) در سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار، یکپارچه و دانایی محور تاکید کرد: حتی اگر روزی مشتری برای صادرات نفت ایران نباشد، صادرات نفت را کاهش خواهیم داد و مخازن مستقل را برای نسل های آینده نگه می داریم که این مهم ارزش افزوده بسیاری برای کشور دارد.

وی گفت: ایران هیچگاه در ۱۰۳ سال گذشته از نفت به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرده است و تحریم هایی که از سوی حاکمان بی خرد برای قطع صادرات نفت از ایران انجام می شود، در واقع بستن نفت به روی مردم خودشان است.

قلعه بانی تصریح کرد: ما اعلام کرده ایم که خریداران نفت خام از ایران یا قرارداد طولانی مدت ببندند (۲ تا ۵ سال) یا این که ما نفت را به آنها نمی فروشیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: هیچ کس حق ندارد نفت از ایران بخرد و در انگلیس یا فرانسه آن را پالایش کند و چنانچه شرکت یا فردی این کار را بکند، ما نفت به آنها نخواهیم فروخت.

قلعه بانی با تاکید بر این که ملت ایران سختی های زیادی تحمل کرده است و می تواند شرایط تحریم را نیز به خوبی پشت سر بگذارد، گفت: جوانان ما سرمایه اصلی کشورند و هیچ کشوری به اندازه ما سرمایه ندارد.

وی با بیان این که قدرت های اقتصادی جدیدی در جهان در حال شکل گیری است و تحول زیادی در این زمینه ایجاد خواهد شد، افزود: دلار و یورو با رشد این قدرت های اقتصادی جایگاه خود را از دست خواهند داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت حمایت از شرکت ها و پیمانکاران داخلی گفت: مطمئن باشید چند سال دیگر شرکت های داخلی، رقیب شرکت های بزرگ نفتی دنیا مانند توتال و شل خواهند شد.

اجرای ۱۴۰ میلیارد دلار پروژه در شرکت ملی نفت

معاون وزیر نفت با بیان این که هم اکنون ۱۴۰ میلیارد دلار پروژه در شرکت ملی نفت در حال اجراست، گفت: با وجود تحریم ها از سال گذشته تا کنون اجرای پروژه ها با شتاب بسیاری در حال اجراست.

قلعه بانی تصریح کرد: هزینه ای که برای اجرای پروژه ها در میدان مشترک پارس جنوبی می شود، بیش از دو برابر بودجه عمرانی کل استان های کشور است.

وی از انعقاد حدود ۲۵ میلیارد دلار قرارداد در شرکت ملی نفت در سال جاری خبر داد و گفت: مجموع قراردادهایی که سال گذشته در این شرکت به اجرا رسید، ارزش آنها بیش از ۳۵ میلیارد دلار بود.

به گزارش شانا، سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار، یکپارچه و دانایی محور با محوریت توسعه صنعت نفت و گاز ایران امروز در عسلویه آغاز به کار کرد و تا فردا ادامه خواهد داشت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۱۳۲۶ بازدید