سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

۲۸ نقطه ی اکتشافی نفت و گاز درصف انتظار برای حفاری

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: در برنامه ریزی های اکتشافی انجام شده حدود ۲۸ محل در برنامه حفاری قرار دارند که بعد از پایان حفاری هر حلقه چاه، حفاری چاه بعدی بلافاصله آغاز می شود.

سید محمود محدث؛ مدیراکتشاف شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی این شرکت با بیان اینکه هم اکنون ۲۸ موقعیت اکتشافی در انتظار حفاری به سر می برند افزود: برنامه ریزی برای حفاری های آینده در راستای تامین به موقع دستگاه های حفاری، کالا، خدمات و همچنین انعقاد به موقع قرارداد و آغاز عملیات اکتشافی انجام شده است.

محدث اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در برنامه پنجم توسعه، مدیریت اکتشاف می بایست تعداد دکل های خود را از ۶ دکل به ۹ دکل افزایش می داد که خوشبختانه هم اکنون ۱۱ دکل حفاری در اختیار این مدیریت قرار دارد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی طرح های اکتشافی معمولا برای دوره های پنج ساله انجام می شود افزود: با علت گستردگی مطالعات، فعالیت های ژئوفیزیکی و همچنین عملیات حفاری، برنامه ریزهای اکتشافی در قالب یک سال نمی گنجد اما معمولا پیشرفت فیزیکی عملیات اکتشافی، ماهانه بررسی و نقط قوت و ضعف شناسایی و تصمیات لازم اتخاذ می شود.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: هم اکنون ۶ طرح اکتشافی پروژه حفاری در خشکی، پروژه ژئو فیزیک در خشکی، زمین شناسی اکتشافی، احداث جاده و سلر، حفاری و لرزه نگاری در خلیج فارس از سوی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران پیگیری و اجرایی می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۹۹۴۲ بازدید