سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

خریداران نفت ایران باید قراردادهای بلندمدت امضا کنند

وزیر نفت ایران می گوید:کشورهایی که برای خرید نفت از ایران قرارداد های بلند مدت منعقد نکنند ممکن است مشمول سیاست توقف صادرات نفت ایران شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رستم قاسمی در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان فروزB بین شرکت نفت فلات قاره و شرکت مپنا که ظهر امروز (سه شنبه؛ دوم اسفندماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: توسعه جزیره قشم، محور اصلی در توسعه میدان گازی فروزB به حساب می آید و قرارداد توسعه میدان گازی فروزB به دلیل ایجاد ارزش افزوده از طریق تبدیل گاز به برق، قرارداد حائز اهمیتی است.

وی از شرکت مپنا به عنوان یکی از شرکت های مجرب در خصوص پروژه های صنعت نفت یاد کرد و در رابطه با چگونگی تعیین نرخ گاز توضیح داد: نرخ گاز در کمیسیونی که به این منظور تشکیل می شود، تعیین خواهد شد و وزارت نفت، اقتصادی بودن طرح برای مپنا را مدنظر قرار می دهد.

وزیر نفت با بیان اینکه طی ماه های اخیر قراردادهای مهمی به امضا رسیده است، تصریح کرد: خوشبختانه طی سال جاری، تکلیف اغلب میادین نفتی و گازی کشور تعیین شده است و تا پایان سال نیز، مذاکرات انجام شده در مورد دیگر میادین شرکت ملی نفت ایران به قرارداد منجر خواهد شد.

قاسمی با تاکید مجدد براینکه هیچ مشکلی برای فروش نفت ایران در بازارهای بین المللی وجود ندارد، اضافه کرد: کشورهایی که در مورد انعقاد قراردادهای درازمدت با ایران توافق نکنند، مشمول تحریم های نفتی ما می شوند.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: تکلیف نیروهای پیمانکاری در مجموعه وزارت نفت تعیین شده است و تا پایان سال، کار تبدیل وضعیت اکثر نیروهای پیمانکاری صورت می گیرد؛ همچنین اگر برخی نیروها شرایط احراز تبدیل وضعیت در صنعت نفت را نداشته باشند، کار خود را در قالب تعاونی ها ادامه می دهند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۰۳۳۵ بازدید