سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

قرارداد توسعه میدان گازی فروز B امروز امضا می‌شود

امروز (سه‌شنبه دوم اسفند) قرارداد توسعه میدان گازی فروز B میان شرکت‌های نفت فلات قاره و مپنا امضا می‌شود.

به گزارش شانا، میدان گازی فروز ” بی” ۲۳ تا ۲۸ تریلیون فوت مکعب ذخیره گاز درجا دارد و براساس نقشه جامع توسعه، در مرحله نخست یک میلیارد فوت مکعب گاز و ۳ هزار مگاوات برق از این میدان تولید می‌شود.

عباس علی آبادی، مدیرعامل شرکت مپنا با بیان این که حرکت اولیه برای توسعه این میدان از سوی مپنا آغاز شده است، به شانا گفته بود که مرحله مطالعات مقدماتی جامع توسعه (MDP) میدان فروز بی با انجام چند آزمون میدانی از جمله لرزه‌نگاری سه بعدی، نقشه‌برداری از میدان و حفر چاه‌های ارزیابی از چندی پیش آغار شده است.

وی همچنین سرمایه‌گذاری در میدان فروز بی را حدود ۶ میلیارد یورو اعلام و تصریح کرد که دو سوم این رقم از سوی مپنا و بقیه آن از محل وام‌های وزارت نفت تامین می‌شود.

محمود زیرکچیان‌زاده، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره نیز گفته بود که قرارداد توسعه فروز بی پس از امضای قرارداد توسعه میدان گازی لاوان، دومین قراردادی است که این شرکت برای توسعه میدان‌های تحت مدیریت خود امضا می‌کند.

به گفته او شرکت نفت فلات قاره ایران با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در تولید نفت و گاز دارد، محور توسعه کشور در خلیج فارس است و پروژه‌های بزرگی برای تولید روزانه ۱۰ میلیارد فوت مکعب گاز در دست اقدام دارد که به زودی نهایی خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۵۴۵۰ بازدید