سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

افتتاح ۴ پروژه های سیستم حفاظت الکترونیک در مناطق نفت خیز جنوب

با حضور رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، چهار پروژه حفاظت الکترونیک ساختمان های ستادی اهواز، تاسیسات اهواز ۵، تاسیسات خامی و مارون ۵ و آب تیمور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، هرمز قلاوند؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در مراسم افتتاح پروژه های حفاظت الکترونیک گفت: افتتاح این پروژه ها نقطه عطفی در عملکرد حراست شرکت ملی نفت ایران و نشان دهنده تغییر رویکرد حراست است.

 قلاوند افزود: استفاده گسترده از سیستم های حفاظت الکترونیک در تاسیسات گویای تغییر استراتژی شرکت ملی نفت ایران است که جای تقدیر و تشکر از مسئولان حراست دارد.

 وی با تشکر از مسئولان و کارشناسان حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به منظور پیگیری پروژه های حفاظت الکترونیک در این شرکت، ابراز امیدواری کرد با همکاری مدیریت های ستادی سایر پروژه های در دست اجرا در سریع ترین زمان ممکن افتتاح و راه اندازی شود.

 در این جلسه ، محمد حسین دانشفر رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران گفت: حراست شرکت ملی نفت ایران، اجرای پروژه های متعدد حفاظت الکترونیک را در زیرمجموعه های خود به ویژه در مناطق عملیاتی در دستور کار دارد و پیش بینی می شود بیشترین طرح ها و پروژه های حراست شرکت ملی نفت در سال های ۹۱ و ۹۲ به بهره برداری برسد.

 وی با اشاره به جایگاه استراتژیک مناطق نفت خیز جنوب به عنوان مهمترین شرکت تابعه وزارت نفت تصریح کرد : قطعا پروژه های افتتاح شده نقطه عطفی در مناطق نفت خیز جنوب به شمار می روند زیرا با توجه به تولید ۸۰ درصدی نفت کشور در این شرکت ، امنیت تولید، ایجاد فضای امن و حفاظت از تاسیسات و منابع انسانی در این شرکت اهمیتی وافر دارد.

 استفاده از سیستم حفاظت الکترونیک اولویت حراست است

در این جلسه همچنین مهندس چم کوری؛ رییس حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه های حفاظت الکترونیک، استفاده از سیستم حفاظت الکترونیک را از اولویت های سازمان حراست، حراست شرکت ملی نفت ایران و حراست شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر شمرد و بر افتتاح بموقع پروژه های حفاظت الکترونیک که با راهبری کارشناسان متخصص حراست در حال انجام است تاکید نمود.

 بر پایه این گزارش دبیر خانه های رمز و محرمانه در ستاد اهواز، و سایر پروژه های حفاظت الکترونیک در مجتمع های صنعتی شماره ۵ مارون، شماره ۵ اهواز و آبتیمور مورد بهره برداری قرار گرفت.

 واحد حفاظت الکترونیک حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ۱۵۶ پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات معادل ۲۴۱ ریز پروژه را در برنامه خود تعریف کرده که از این تعداد ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال هم اکنون در حال اجرا است.

 حراست شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب اولین سیستم دوربین مدار بسته را بطور آزمایشی در بهار ۸۶ و در چاه شماره ۸ شرکت بهره برداری نفت و گا زکارون با موفقیت نصب کرد.

 شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با دارا بودن بیش از ۶۰ میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک ، حدود ۸۰ درصد نفت خام و ۱۶ درصد گاز کشور را تولید می کند.

 تجهیز تمام تاسیسات شرکت ملی نفت به سیستم حفاظت الکترونیک

 محمدحسین دانشفر؛ رئیس حراست شرکت ملی نفت ایران در همین زمینه گفت: تا ۵ سال آینده تمام تاسیسات این شرکت به سیستم حفاظت الکترونیک مجهز می شوند.

وی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب را حساس ترین نهاد تولیدی در صنعت نفت و به تبع در کشور خواند و افزود: از انجا که کوچکترین خللی در فعالیت های این شرکت می تواند آثار سوء فراوانی را با خود به همراه داشته باشد نقش حراست به عنوان یکی از بازوهای اصلی شرکت ها، در این مناطق بسیار گسترده و خطیر است.

دانشفر ایجاد امنیت در تمامی حوزه های نفتی را برای حفاظت از اموال، تاسیسات و منابع انسانی صنعت نفت ضروری خواند و گفت: امنیت پایدار در تمامی مراحل تولید بسیار حائز اهمیت است و ایجاد سیستم های حفاظت الکترونیک در این راستا ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 دانشفر در مراسم راه اندازی پروژه حفاظت الکترونیک مجتمع صنعتی شماره ۵ اهواز و آبتمیور افزود: هم اکنون ۴۰ پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات این شرکت در مرحله مناقصه قرار دارد که ۸۰ درصد آنها مربوط به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است.

 وی گفت: با توجه به پیشرفت علم و فناوری، حراست شرکت ملی نفت ایران از حراست سنتی به سمت حراست مدرن و منطبق با فناوری های روز دنیا تغییر نگرش داده است.

 دانشفر در ادامه با اشاره به نقش شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در تامین نفت کشور و همچنین پراکندگی تاسیسات آن، افزود: تامین امنیت تاسیسات این شرکت از اولویت های مهم حراست شرکت ملی نفت ایران است.

 بکارگیری فن آوری های جدید در زمینه امنیتی و حفاظتی را امری ضروری عنوان کرد و گفت: حراست وزارت نفت طی ۵ سال اخیر در این زمینه گام های مؤثری را برداشته است.

 حراست وزارت نفت گام های مؤثری را در بکارگیری فن آوری های جدید برداشته است

محسن دهانزاده؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، بکارگیری فن آوری های جدید در زمینه امنیتی و حفاظتی را امری ضروری عنوان کرد و گفت: حراست وزارت نفت طی ۵ سال اخیر در این زمینه گام های مؤثری را برداشته است.

 دهانزاده با اشاره به اینکه شرکت بهره داری نفت و گاز کارون تولید صیانتی نفت و گاز را بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی شرکت ملی نفت ایران و با مدیریت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب انجام می دهد،گفت: این شرکت در گستره ای به وسعت ۱۵هزار کیلومتر مربع، ۲۵درصد از نفت کشور را تولید می کند.

 وی افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون دارای ۵ هزار و ۶۰۰ کیلومتر خط لوله و ۳۷کارخانه فراورشی نفت، گاز، گاز مایع و آب و ۲۲۶ ایستگاه اصلی و فرعی انتقال است و بکارگیری فناوری های نوین حفاظتی برای ایجاد امنیت و ثبات این تاسیسات امری ضروری است.

 دهانزداه همچنین ترانزیت نفت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از طریق تاسیسات شرکت کارون، قرار گرفتن تاسیسات در شهر اهواز و مناطق همجوار آن و عبور خطوط لوله این شرکت از رودخانه ها و تلاب های بزرگ استان خوزستان را از دیگر مواردی عنوان کرد که ضرورت افزایش ضریب حفاظتی، امنیتی و نگهداشت تاسیسات این شرکت را بالا می برد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، پروژه حفاظت الکترونیک واحد بهره برداری شماره ۵ و آبتیمور در این شرکت ۲میلیارد و ۷۲۰میلیون ریال هزینه در برداشته است.

 ضرورت استفاده از فناوری های جدید در حراست

 حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: با توجه به گستردگی حوزه فعالیت این شرکت، کار حراست بسیار طاقت فرساست و ورود فناوری های جدید در حوزه حراست کمک شایانی به نیروهای انسانی خواهد کرد.

 بورد در مراسم بهره برداری از سیستم حفاظت الکترونیک در واحد شماره پنج مارون و چاه خامی افزود: تولید زنجیره ای است با حلقه های متصل و وابسته به هم که امنیت و تولید پایدار این زنجیره به وسیله حلقه حراست تامین می شود.

 وی مهندسی مجدد و ارتقا ساختار حراست صنعت نفت و برشمردن آن به عنوان یک سازمان موثر و مثبت را لازم دانست.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در پایان به معرفی پروژه سیستم حفاظت الکترونیک در واحد شماره پنج مارون و چاه خامی پرداخت و گفت: این پروژه با هزینه ای افزون بر ۵ میلیارد ریال و در مدت ۱۸ ماه آماده بهره برداری شد.

 در این مراسم محمدحسین دانشفر مشاور مدیرعامل و رییس حراست شرکت ملی نفت ایران در سخنانی ضمن تشکر از زحمات متولیان پروژه حفاظت الکترونیک، به بیان تغییر نگرش در سیستم ها و روشهای حراست از حالت قدیمی و سنتی به سیستم پیشرفته و به روز پرداخت.

افتتاح دبیرخانه رمز و محرمانه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

همزمان با بهره برداری از پروژه های حفاظت الکترونیک شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، نخستین دبیرخانه رمز و محرمانه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افتتاح شد.

این دبیرخانه با رویکرد نگهداری و انجام تمامی مکاتبات طبقه بندی به منظور صیانت موثر از اسناد و مدارک طبقه بندی شده شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب افتتاح شد.

با افتتاح این دبیرخانه از این پس تمامی اسناد و مکاتبات طبقه بندی شرکت ملی مناطق نفتخیز از طریق این دفتر انجام و نگهداری می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ اسفند ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۴۷۴۴ بازدید