سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

شرایط رسیدگی به امور درمانی بازنشستگان صنعت نفت تشریح شد

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت شرایط استفاده از خدمات درمانی را برای بازنشستگان صنعت نفت و خانواده‌های آنها تشریح کرد.

عباس حاجی صادق در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، در زمینه مدارک لازم به‌منظور صدور دفترچه درمانی بازنشستگان گفت: به‌منظور صدور دفترچه درمانی بازنشستگان، ارائه اصل کارت شناسایی و یا حکم بازنشستگی، دفترچه درمان زمان شاغلی و یک قطعه عکس بازنشسته صنعت نفت  الزامی است.

وی مدارک مورد نیاز برای تجدید دفترچه‌هایی که اوراق آن به اتمام رسیده است را منوط به ارائه آخرین دفترچه تمام شده عنوان کرد و توضیح داد: یک قطعه عکس و ارائه مدارکی که در قسمت تمدید دفترچه آمده است نیز ضروری خواهد بود.

رئیس صندوق‌های بازنشستگی پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت افزود: برای صدور دفترچه درمانی فرزندان ذکور زیر ۲۲ سال و فرزندان اناث بازنشسته صنعت نفت ارائه اصل شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس لازم است .

این مقام مسئول در خصوص استفاده بازنشستگان صنعت نفت از مراکز غیر طرف قرارداد اظهار داشت: همه بازنشستگان می‌توانند با تمایل شخصی به مراکز تشخیص و درمانی معتبر مراجعه و عهده‌دار پرداخت هزینه‌های پزشکی شده و امور بازنشستگی تنها متعهد پرداخت هزینه‌های انجام شده در قبال مدارک تحویلی است و مطابق تعرفه عمل خواهد کرد.

حاجی صادق ادامه داد: در هنگام مراجعه بازنشستگان به مراکز درمانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، با تجویز پزشک معالج در قبال داروهای مورد نیاز و خدمات جانبی به منظورتشخیص‌های پزشکی (عکسبرداری، آزمایشگاه تشخیص طبی و …) وجهی دریافت نخواهد شد.

وی با بیان این که پرداخت هرگونه وجهی بابت هزینه‌های درمان تنها در قبال مدارک تحویلی به واحد پذیرش خواهد بود، توضیح داد: وجوه هزینه‌های درمانی پذیرفته شده از طریق واریز به مستمری بازنشسته تامین می‌شود و در صورت دریافت وام ازسوی متقاضی معادل ۲ درصد از مبلغ وام پرداختی با عنوان”حق بیمه” همزمان با پرداخت وام کسر می‌شود.

به گفته رئیس صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت به منظورخدمات سرپایی در مراکز طرف قرارداد، همراه داشتن دفترچه درمانی معتبرو همچنین انجام خدمات بستری در مراکز طرف قرارداد، همراه‌ داشتن دفترچه درمانی و نامه معرفی به مرکز مربوطه با مهر و امضای دفتر نمایندگی در شهرستانها و در تهران اداره خدمات درمانی امور بازنشستگی الزامی است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۶۴۸۰ بازدید