سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

فروش بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در پارس جنوبی

یک هزار میلیون یورو اوراق مشارکت ارزی و بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی در یک سال گذشته برای شتاب بخشیدن به اجرای طرح های پارس جنوبی منتشر و فروخته شد.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اعلام این خبر گفت: منابع مالی طرح های توسعه پارس جنوبی در سال های گذشته به روش بیع متقابل، فاینانس، ‌منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران و استفاده از صندوق ذخیره ارزی تامین شده است.

موسی سوری افزود: با توجه به مشکلات سرمایه گذاری خارجی در سال های اخیر و ضرورت پرداخت وجوه به طرح ها و پروژه ها از محل منابع داخلی، نسبت به ایجاد منابع متعدد و متنوع داخلی از جمله تشکیل صندوق های سرمایه گذاری بانک ها در بخش انرژی، انتشار و فروش اوراق مشارکت ارزی و ریالی با هدف تامین مالی طرح های پارس جنوبی اقدام شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای این شرکت در سال جاری گفت: پیشرفت بدون وقفه و تداوم توسعه شـتـابـان فـازهـای مـخـتـلـف توسعه پارس جنوبی، بهره‌برداری از چاه‌های فازهای ۹ و ۱۰ و افزایش تولید گاز کشور همچنین طـرح افزایش ظرفیت فاز ۱ پارس جنوبی به عنوان نخستین حلقه از زنجیره‌ توسعه این میدان بزرگ انرژی به شمار می آید.

سوری تصریح کرد: اصلاح فرآیند‌های پالایش گاز در فازهای ۶ ، ۷ و ۸ با هدف کاهش شدید آلودگی‌های زیست محیطی و جلوگیری از سوزاندن گازهای دارای ارزش اقتصادی، همچنین عملیاتی کردن موفق چند پروژه دیگر، بخشی از توانمندی‌های کارکنان نفت و گاز پارس و پشتیبانان و هم پیمانان آنان در سال جاری بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۴۹۳۷۱ بازدید