سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

حفاری یک چاه در میدان بهرگانسر، ۵۲ روز زودتر از برنامه پایان یافت

با تلاش متخصصان شرکت نفت فلات قاره ایران، عملیات حفاری یک چاه نفت در میدان نفتی بهرگانسر ۵۲ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عملیات حفاری، تکمیل و آزمایش جریان یکی از چاه‌های میدان نفتی بهرگانسر که قرار بود در مدت حداقل ۱۴۰ روز به پایان برسد،۵۲ روز زودتر از زمان پیش‌بینی شده محقق شد.

بر اساس این گزارش، در حالی که قرار بود یک دستگاه دکل حفاری در مدت ۱۴۰ روز این عملیات پیچیده و پراهمیت را به انجام برساند، در نهایت طی مدت ۸۸ روز فعالیت‌های مقرر با موفقیت به انجام رسید.

همچنین گزارش‌های اداره زمین شناسی شرکت نفت فلات قاره ایران نشان می دهد که عملیات حفاری با هدف تولید نفت از سازند سروک میدان نفتی بهرگانسر در حال انجام است و پایان زودهنگام و موفق عملیات حفاری هر چاه می‌تواند مزیتی برای تولید نفت از این میدان تلقی شود.

بر اساس این گزارش، هزینه هر روز حفاری در دریا یکی از گران‌ترین فعالیت‌های چرخه تولید نفت محسوب می‌شود و ۵۲ روز صرفه‌جویی زمانی، علاوه بر ارتقای بهره‌وری عملیات تولید، عاملی در صیانت از منافع ملی محسوب می‌شود.

گفتنی است شرکت نفت فلات قاره ایران یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران است که وظیفه تولید نفت و گاز از میادین ایران در خلیج فارس و دریای عمان (به استثنای پارس جنوبی و شمالی) را بر عهده دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۰۴۳۶۷ بازدید