سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

انتظارات وزیر نفت از جوانان برای حضور در صنعت عنوان می شود

وزیر نفت با حضور در نخستین گردهمایی متخصصان جوان صنعت نفت که دوم اسفند ماه برگزار خواهد شد، ضمن عنوان برنامه‌های این وزارتخانه درخصوص حضور فعال‌تر جوانان در توسعه هرچه بیشتر این صنعت، به بیان انتظارات خود از آنان خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، مشاور جوان وزیر نفت در این رابطه گفت: با ابلاغ وزیر نفت، نخستین کانون متخصصان جوان نفت پس از اتمام هم اندیشی کارگروها  تشکیل خواهد شد.

روح اله تولایی هدف از تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت را هم افزایی آنان و توانمندسازی مدیران آینده صنعت نفت عنوان کرد و افزود: در نخستین هم اندیشی متخصصان صنعت نفت که دوم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود، انتظارات و برنامه‌های وزیر نفت از جوانان برای حضور فعال در صنعت نفت عنوان می‌شود.

به گفته وی، دیگر جلسه‌های هم‌اندیشی کارگروه‌ها نیز با حضور جوانان متخصص صنعت نفت در شرکت‌های زیرمجموعه صنعت نفت در شهرهای عسلویه، خارگ و استان خوزستان تا پایان بهار ۹۱ برگزار خواهد شد که پس از آن  نتایج و دستاوردهای آنها بررسی و نتایج به مدیران ارشد صنعت نفت داده می‌شود.

تولایی گفت: در نهایت پس از اتمام جلسه‌های هم‌اندیشی‌ کارگروه‌ها،  تصمیم‌گیری نهایی برای تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت از سوی وزیر نفت انجام خواهد شد.

مشاور جوان وزیر نفت معرفی و آشنایی شرکت کنندگان با برنامه‌های مشاور جوان وزیر نفت، شناسایی متخصصان جوان صنعت نفت برای عضویت در کانون، شناسایی فرصت‌های ارتقای کارآمدی متخصصان جوان در صنعت نفت، تبادل ایده‌ها و پیشنهادها درباره تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت و جمع‌بندی دیدگاه‌ها و پیشنهادهای همه شرکت کنندگان و ارائه آنها به وزیر نفت و مدیران ارشد وزارت نفت را از اهداف و ضرورت‌های برگزاری این کارگروه‌ها معرفی کرد.

وی، ایجاد بانک اطلاعاتی نیروهای جوان مستعد و توانمند صنعت نفت، استعدادیابی و زمینه سازی تربیت مدیران آینده، همچنین ایجاد امکان بهره‌مندی مستقیم مدیران صنعت نفت از متخصصان جوان در سراسر کشور و… را از دیگرضرورت‌های تشکیل این کارگروه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مقام عالی وزارت به دنبال تنظیم برنامه ویژه‌ای برای تحول در صنعت نفت است، افزود: درصدد هستیم تا با ایجاد راه‌های میانبر، هرچه سریعتر به اهدافی که برای این صنعت تعیین شده، دست یابیم.

به گفته مشاور جوان وزیرنفت، یکی از این راه های میانبر که در برنامه‌های وزیر نفت است، ایجاد یک حرکت جهادی و جهاد خودکفایی در صنعت نفت خواهد بود تا بر اساس آن ایران به جایی برسد که به جای خام فروشی، فرآورده‌های نفتی را با ارزش افزوده بیشتر صادر کند.

تولایی افزود: با همکاری مدیران وزارت نفت  بستری فراهم شد تا جوانان در فرایندهای تصمیم سازی و خلاقیت و نوآوری حضوری موثر داشته باشند که در نهایت به ایده  تشکیل کانون متخصصان جوان صنعت نفت شکل گرفت.

به گفته وی، در گردهمایی‌ها که در نهایت به تشکیل کانون متخصصان جوان نفت منجر خواهد شد، جریان به کارگیری جوانان در صنعت نفت آسیب شناسی خواهد شد.

مشاور جوان وزیر نفت تصریح کرد: در مناطقی که صنعت نفت حضور فعال تری دارد کارگروه های جداگانه ای تشکیل خواهد شد تا بر اساس آن جوانانی که مایل هستند در این جلسات حضور مفید داشته باشند.

به گفته تولایی، در همه شرکت‌های زیرمجموعه، کانون متخصصان جوان شامل چند کارگروه، متناسب با حوزه عملیاتی هر شرکت تشکیل خواهد شد و این کانون‌ها به صورت مجازی با یکدیگر در ارتباط هستند.

مشاور جوان وزیر نفت، با بیان اینکه مدعوین در نخستین گردهمایی برای شناسایی متخصصان جوان صنعت نفت از اوایل بهمن ماه اقدام شده است، افزود: مدعوین در نخستین گردهمایی، دارای ویژگی هایی مانند: کارمند رسمی وزارت نفت در چهار شرکت اصلی، شاغل استان تهران،  دارای مدرک تحصیلی دکترا و فوق لیسانس و سن ۳۵ سال و کمتر هستند. که در بررسی ها حدود ۱۴۰۰ نفر این ویژگی را داشتند که به دلیل محدودیت فضا سعی شد از جوانانی که در حوزه های عملیاتی مجموعه در حال خدمت بودند حدود دعوت شده حدود۵۵۰ نفر انتخاب شدند.

تولایی با بیان اینکه برای ممتازین وزارت نفت که تازه جذب شدند، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، توضیح داد: در برنامه‌های آینده به‌صورت حضوری از نظرات آنان استفاده خواهیم کرد. در این مرجله به دلیل محدودیت فضا از ۱۴۰۰ نفر از کسانی که این ویژگی‌ها را داشتند، شامل جوانانی که در حوزه‌های عملیاتی مجموعه در حال خدمت بودند فقط حدود۵۵۰ نفر انتخاب شدند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۲۰۳۶۵ بازدید