سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

آگهی اشتغال نیروهای بومی در پارس جنوبی اعلام شد؛

آموزش ۱۰ هزار نفر برای اشتغال در عسلویه
یکی از شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نظر دارد فارغ‌التحصیلان بومی استان بوشهر دارای مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد را از طریق آزمون کتبی و مصاحبه جذب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، به‌این منظور مدیریت کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

یکی از شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه تصمیم دارد فارغ‌التحصیلان بومی استان بوشهر در رشته‌های کاردانی مکانیک، برق و الکترونیک و پالایش نفت و گاز، تاسیسات و کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی شیمی، مکانیک، برق، ابزار دقیق و کنترل، تاسیسات، شیمی کاربردی و محض را از طریق آزمون کتبی و مصاحبه جذب کند.

به‌این منظور علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۲۶/۱۱/۹۰ ضمن ثبت نام در وب سایت امور اشتغال منطقه ویژه به نشانی http://85.185.187.108:82/   فرم مربوطه را به همراه مدارک لازم در قسمت نشانی، دریافت و در مهلت مقرر به مدیریت کار و خدمات اشتغال از طریق پست سفارشی یا مراجعه حضوری ارسال کنند.

سازمان منطقه ویژه پارس با هدف اجرای کامل مصوبه هیات دولت در خصوص بکارگیری حداقل ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهر در پروژه های نفت، گاز و پتروشمی پارس جنوبی با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر دوره های آموزشی مورد نیاز صنعت نفت را برگزار می کند.

آموزش ۱۰ هزار نفر برای اشتغال در عسلویه

براساس این گزارش، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با اشاره به برنامه آموزش ۱۰ هزار نفر برای اشتغال در عسلویه  توضیح داد: با هدف اجرای کامل مصوبه هیات دولت در خصوص بکارگیری حداقل ۵۰ درصد نیروهای بومی استان بوشهر در پروژه های نفت، گاز و پتروشمی پارس جنوبی با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دوره‌های آموزشی مورد نیاز صنعت نفت برگزار  می‌شود.

مهندس مسعود نصوری با اعلام این خبر افزود: این سازمان با نیازسنجی‌های متعدد در سطح منطقه در گام نخست، شرایط لازم جهت آموزش جوانان استان بوشهر را در هفت رشته «داربست‌بندی»، «آرماتوربندی»، «قالب بندی»، «برق صنعتی»، «لوله کشی صنعتی» و «لوله کشی پلیمری» در تمامی مراکز آموزش فنی و حرفه ای فعال در شهرستان های استان بوشهر فراهم کرده است.

وی ضمن تشریح جزئیات قرارداد منعقد شده سازمان منطقه ویژه پارس با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: این تفاهم‌نامه به‌منظور آموزش ۱۰هزارنفر از نیروهای متقاضی و جویای کار استان بوشهر و با هدف توانمندسازی این نیروها امضا شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تفاهم نامه یاد شده، سازمان منطقه ویژه پارس با همکاری دیگر شرکت‌های تابعه صنعت نفت در منطقه ویژه و استان بوشهر نسبت به تدوین استانداردهای آموزشی و سرفصل‌های مورد نیاز دوره‌ها اقدامات خوبی انجام داده است و با توجه به رایزنی‌های انجام شده این سازمان در برخی شرایط کمبود مربیان مراکز فنی و حرفه ای استان را از بین نیروهای مجرب وزارت نفت تامین می کند.

نصوری با اشاره به بکارگیری نیروهای آموزش دیده در شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس، تصریح کرد: کارآموزان این دوره‌ها که در آزمون‌های تئوری و عملی قبول شوند و بتوانند گواهینامه لازم را دریافت کنند، از سوی مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس برای کار در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی به شرکت‌های مستقر در منطقه معرفی خواهند شد.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه وی‍ژه پارس

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۱۹۵۳۴ بازدید