سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

افزایش انگیزه کارکنان، به توسعه پارس جنوبی شتاب می‌دهد

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تصمیم اخیر دولت مبنی بر تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکار، اجرایی شدن این تصمیم را عاملی اساسی در افزایش روحیه و انگیزه کاری کارکنان دانست و بر ضرورت تحقق هر چه سریعتر آن تاکید کرد.

موسی سوری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: ارتقای سطح امنیت شغلی، افزایش وفاداری و تعلق خاطر کارکنان به سازمان، افزایش طراوت سازمان، تسریع امور و در نتیجه کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری، از مهم ترین دستاوردهای تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری در صنعت نفت است.

وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۶ هزار نفر نیروی پیمانکاری به طور مستقیم و ۴۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم با شرکت نفت و گاز پارس همکاری دارند، تصریح کرد: در صورت اجرایی شدن این تصمیم دولت که از سوی وزیر نفت نیز مورد تاکید قرار دارد، کارکنانی که به طور مستقیم با نفت و گاز پارس کار می کنند، از حالت پیمانکاری خارج می شوند.

سوری، بهبود نظام حقوق و دستمزد، نظام تشویق و تنبیه و نظام بهداشت و درمان را به منظور ارتقای انگیزه کاری کارکنان صنعت نفت حائز اهمیت دانست و گفت: امروزه در جهان، نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد مطرح است چراکه باید به نسبت میزان تاثیرگذاری و تعصب کارکنان بر روی کار سازمان، برای آنها تفاوت قائل شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، مباحث مطرح در زمینه احتمال واگذاری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به بخش خصوصی را مورد اشاره قرار داد و متذکر شد: این سازمان همواره در مسیر توسعه و پیشرفت همگام با صنعت نفت قدم برداشته و پشتیبان سلامت روحی و جسمی کارکنان این صنعت بوده است. وی اظهار داشت: این موضوع، نشان دهنده ضرورت اهمیت حضور این سازمان در بدنه صنعت نفت است.

سوری، بهبود حوزه خدمات و پشتیبانی و حوزه HSE را از دیگر ضرورت هایی دانست که باید برای تامین امنیت شغلی کارکنان و ارتقای رفاه آنان مدنظر قرار گیرد. وی در ادامه توضیح داد: باید جاذبه ها را برای نگهداشت کارکنان صنعت نفت افزایش داد تا جاذبه های بیرونی منجر به خروج نیروهای توانمند از این صنعت نشود.

به گفته وی، شتاب بخشی در تحقق اهداف مدنظر در توسعه پارس جنوبی، قبل از هر چیز نیازمند افزایش انگیزه نیروی انسانی فعال در این مجموعه است که تبدیل وضعیت کارکنان، گامی موثر در این راستا به حساب می آید.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۱۶۳۲۵ بازدید