سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

رزمی به عنوان رییس HSE شرکت ملی نفت ایران معرفی شد

طی مراسمی که با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برگزار شد، عباس رزمی به عنوان رییس جدید HSE این شرکت معرفی و از زحمات محمد آتیار در مدت تصدی این سمت، قدردانی شد.

به گزارش NIOC، مراسم تودیع محمد آتیار؛ رییس سابق HSE شرکت ملی نفت ایران و معارفه عباس رزمی؛ رییس جدید HSE این شرکت، پیش ازظهر امروز (یکشنبه؛ ۲۳ بهمن ماه) با حضور احمد قلعه بانی؛ معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمدحسین اردشیری؛ مدیرکل HSE وزارت نفت، امیرمسعود جباری راد؛ مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید نفت و گاز شرکت ملی نفت، عباس خنیفر؛ مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت، محمدحسین دانشفر؛ رییس حراست شرکت ملی نفت و غلامحسین اشرفی؛ مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و رییس دفتر وی برگزار شد.

قلعه بانی در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات آتیار و آرزوی موفقیت برای رزمی در ریاست HSE این شرکت، اظهار داشت: با توجه به افزایش تهدیدها و فشارهای بین‌المللی بر اقتصاد ایران و همچنین با درنظر گرفتن فرسودگی طبیعی تاسیسات نفتی که بر اثر مرور زمان حادث شده است، موضوع ایمنی، بهداشت و محیط زیست در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری در شرکت ملی نفت ایران حائز اهمیت است.

وی بر رعایت الزامات HSE به ویژه در بخش دریا تاکید و تصریح کرد: HSE شرکت ملی نفت ایران به منظور توفیق بیشتر در امور باید ارتباط، هماهنگی و تعامل خود را با حراست این شرکت و HSE وزارت نفت گسترش دهد.

در ادامه، مدیرکل HSE وزارت نفت نیز بر گسترش تعامل HSE شرکت ملی نفت ایران با HSE وزارت نفت تاکید کرد و گفت: موفقیت در بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست، نیازمند انجام کار گروهی و منسجم است که در این میان، برقراری هماهنگی های لازم بین HSE شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت می تواند در بهبود فرایندهای کاری به خصوص در زمینه های زیست محیطی موثر باشد.

اردشیری، عملکرد شرکت نفت مناطق مرکزی ایران را دربازسازی خطوط لوله قدیمی، قابل تحسین خواند و افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در زمینه HSE، عملکرد مطلوبی داشته و باید در کنار این فعالیت ها، بازسازی خطوط لوله زیر دریا را نیز مدنظر قرار دهد.

در این مراسم، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران بر فرهنگ سازی به عنوان ضرورت فعلی بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت تاکید کرد و گفت: اگرچه مباحث پدافند غیرعامل و مدیریت بحران، مباحث حائز اهمیتی هستند اما به نظر می‌رسد فرهنگ‌سازی در زمینه HSE باید در اولویت امور قرار گیرد.

خنیفر با بیان اینکه HSE شرکت ملی نفت ایران تا رسیدن به جایگاه مطلوب خود راه درازی در پیش دارد، یادآور شد: مدیریت توسعه منابع انسانی این شرکت معتقد است تمام کارکنان شرکت نفت باید به عضویت افتخاری HSE درآیند و این مدیریت از هیچ کمکی جهت ارتقای سطح HSE شرکت ملی نفت ایران دریغ نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رزمی؛ رییس جدید HSE این شرکت در ادامه این مراسم، به طور مختصر برنامه ها و اولویت های کاری خود در بخش HSE را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسیر فعلی HSE شرکت ملی نفت به منظور به ثمر رساندن زحمات صورت گرفته در زمان ریاست سابق HSE ادامه خواهد یافت و فرهنگ سازی HSE به خصوص در سطح مدیران ارشد شرکت های تابعه، پیاده سازی ضوابط HSE در تمام بخش ها به ویژه مناطق عملیاتی و آموزش HSE به کارکنان از مهم ترین اولویت های کاری HSE خواهد بود.

آتیار؛ رییس سابق HSE شرکت ملی نفت ایران نیز با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در HSE طی مدت زمان حضور وی در مدیریت این بخش، اظهار داشت: اخیرا چندین قرارداد در زمینه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با برخی دانشگاه ها منعقد شده است. وی اظهار داشت: تشکیل شورای HSE-MS از مهم‌ترین اقدامات HSE است که تا کنون صورت گرفته است. وی در پایان گفت: امیدوارم فعالیت‌های صورت گرفته، تا دستیابی به نتیجه نهایی دنبال شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۱۱۱,۵۲۴ بازدید