سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN
موافقت نامه توسعه میدان نفتی چنگوله با یک شرکت داخلی امضا شد

به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، موافقت نامه توسعه میدان نفتی چنگوله روز دوشنبه ۱۷ بهمن با حضور احمد قلعه بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، به امضای ناجی سعدونی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و مدیرعامل شرکت نفت و گاز دانا وابسته به گروه دانا انرژی به امضا رسید.

با امضای این موافقت نامه که ارزش آن حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار اعلام شده است، دو حلقه چاه موجود در این میدان تعمیر و تکمیل شده و در طرح تولید زودهنگام مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. همچنین حفاری دو حلقه چاه جدید در طرح تولید زودهنگام به منظور کسب اطلاعات و ارزیابی پتانسیل تولیدی این میدان برنامه ریزی شده است.

میدان نفتی چنگوله دارای ۳٫۴ میلیارد بشکه نفت درجا با درجه API 22 است که بر اساس برآوردها از اواخر سال ۱۳۹۳ به تولید زودهنگام می رسد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اشتراک احتمالی میدان چنگوله با میدان نفتی آذر که خود از جمله میدان های مشترک کشور است، توسعه و بهره برداری هر چه سریعتر از این میدان در اولویت پروژه های در دست اجرای شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.

میدان نفتی چنگوله در نزدیکی میدان نفتی آذر در بلوک نفتی اناران قرار دارد. با توسعه این میدان، دستیابی به ظرفیت تولید ۶۰ هزار بشکه در روز امکان پذیرخواهد بود.

گفتنی است، این بلوک در دماغه کوه های زاگرس و در امتداد مرز ایران و عراق در قسمت جنوب غربی ایلام بین دو شهر مهران و دهلران قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۳۲۶۶۳ بازدید