سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

آغاز بهره برداری و عملیات اجرایی ۲۲۵۰ طرح گازرسانی در دهه فجر

معاون وزیر نفت در امور گاز از آغاز بهره برداری و عملیات اجرایی دو هزار و ۲۵۰ طرح گازرسانی با اعتبار بیش از ۶ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش شانا، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که دهه فجر امسال یک هزار و ۵۸۰ طرح به بهره برداری می رسد، افزود: این طرح ها شامل گازرسانی به ۱۴شهر، یک هزار و ۵۶ روستا،‌۵۷ طرح جنبی،۶۶جایگاه عرضه سی ان جی،‌ ۳۴۲ واحد صنعتی،همچنین ۶ رشته خط لوله و ۳۹ طرح مسکن است.

وی بهره برداری از طرح های مسکن مهر در قالب ۱۰۸ هزار و ۶۱۱ واحد اعلام و اظهار کرد: مجموع اعتبارات مالی اجرای طرح های قابل بهره برداری، بیش از سه هزار و ۶۵۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران آغاز عملیات اجرایی ۶۷۰ طرح گازرسانی را از دیگر برنامه های این شرکت در دهه انقلاب برشمرد.

به گفته اوجی، در دهه فجر امسال، عملیات اجرایی گازرسانی به ۹ شهر، ‌۵۹۲ روستا، هشت جایگاه عرضه سی ان جی،‌ ۳۵ واحد صنعتی و هشت طرح مسکن مهر در قالب گازرسانی به ۱۲ هزار و ۳۱۰ واحد مسکونی آغاز می شود.

وی همچنین از احداث هفت رشته خط انتقال گاز در دهه فجر خبر داد و گفت: مجموع اعتبار مالی این بخش از طرح های آماده اجرا نیز بیش از دو هزار و ۵۷۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در سی و سومین سالگرد پیرزوی انقلاب، بیش از ۱۴۲هزار خانوار شهری و روستایی زیرپوشش گازطبیعی قرار خواهند گرفت و با تکمیل طرح های آماده اجرا نیز، نزدیک به ۷۹ هزار خانوار ساکن شهرها و روستاهای کشور از این حامل انرژی بهره مند خواهند شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۴۱۳۹۲ بازدید