سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

اوراق مشارکت نفتی ۲ نوبت دیگر تا پایان سال عرضه می شود

وزیر نفت از انتشار اوراق مشارکت پارس جنوبی با سود ۲۰ درصد، حداقل در دو مرحله دیگر تا پایان امسال خبر داد.

مهندس رستم قاسمی در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: با توجه به افزایش سود اوراق مشارکت پارس جنوبی، پیش بینی می شود مردم از خرید اوراق به خوبی استقبال کنند.

وی گفت: کسانی که این اوراق را در گذشته با سود ۱۶ تا ۱۷ درصد خریداری کرده اند، با موافقت بانک اوراق آنها نیز از روز شنبه ۱۵ بهمن و همزمان با فروش مرحله دوم اوراق با سود ۲۰ درصد محاسبه می شود و نیازی نیست که سپرده خود را از بانک ها تحویل بگیرند.

بر پایه این گزارش، ارزش اوراق مشارکت میدان گازی مشترک پارس جنوبی در این مرحله ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد است که سود ۲۰ درصدی آن از سوی شرکت ملی نفت ایران تضمین شده است. این اوراق چهار ساله، بی نام، معاف از مالیات و قابل بازخرید در همه شعب بانک عامل است. نرخ سود علی الحساب آنها ۲۰ درصد همچنین نرخ موثر این اوراق ۲۷ درصد در نظرگرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز در گفت و گو با خبرنگار شانا از فروش ۷۰۰  میلیارد تومان اوراق مشارکت میدان گازی پارس جنوبی (حدود ۶۰ درصد) در نخستین روز عرضه آن خبرداد و گفت: با توجه به استقبال کم نظیر مردم، پیش بینی می شود بقیه این اوراق نیز تا پایان امروز (۱۶ بهمن) فروخته شود.

احمد قلعه بانی ارزش اوراق مشارکت میدان گازی مشترک پارس جنوبی در این مرحله را ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: بر اساس برنامه، عرضه این اوراق تا پایان روز کاری پنج شنبه (۲۰ بهمن) ادامه دارد؛ از این رو از بانک مرکزی خواسته شده است مبلغ عرضه اوراق مشارکت را افزایش دهد.

به گزارش شانا، فروش مرحله دوم اوراق مشارکت پارس جنوبی از صبح روز گذشته (شنبه ۱۵ بهمن) در شعب منتخب بانک های تجارت و ملت آغاز شد و به مدت ۶ روز کاری ادامه دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۰۴۱۳ بازدید