سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

هم‌اندیشی جهاد دانشگاهی و منطقه لاوان در راستای توسعه پژوهش و فناوری

هیأتی تخصصی از حوزه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان از واحدهای مختلف منطقه عملیاتی لاوان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در جریان این برنامه، معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به همراه جمعی از مدیران گروه­های پژوهشی، از واحدهای خدمات فنی چاه‌ها، تعمیرات، بهره‌برداری، حفاظت فنی و خوردگی، برق و ابزار دقیق و چاه­های گازی بازدید و کارشناسان در خصوص زمینه‌های مشترک موجود در منطقه عملیاتی لاوان مذاکره کردند.

بر اساس این گزارش در پایان این برنامه کاری، جلسه‌ای با حضور رییس منطقه عملیاتی لاوان و مدیران واحدهای مختلف این منطقه و معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان و هیأت همراه برگزار شد که در این جلسه، جهاد دانشگاهی، توانمندی ها، جایگاه قانونی و ساختار آن تشریح و عنوان شد که این نهاد در قالب ۴۲ واحد در سراسر کشور، دو پژوهشگاه، ۲۷ پژوهشکده، ۱۴ شرکت و سازمان­های دیگر مشغول به فعالیت است.

این گزارش می‌افزاید: عباس رجب خانی، رییس منطقه عملیاتی لاوان نیز به معرفی منطقه عملیاتی تحت مسئولیت خود پرداخت و پیرامون وظایف، ساختار و دستاوردهای این منطقه مطالبی را ارائه کرد. وی ضمن اشاره به اهمیت منطقه عملیاتی لاوان و برخی از مشکلات موجود در مجموعه خشکی جزیره و سکوهای زیر مجموعه که در دریا مستقر هستند، از تعامل مراکز علمی با بخش صنعتی کشور استقبال و آمادگی مجموعه خود را جهت همکاری با جهاد دانشگاهی اعلام کرد.

رجب خانی از راه‌اندازی اتاق فکر جهت نیازسنجی، شناسایی و تعریف پروژه‌های مورد نیاز صنعت و تقویت ارتباط با مراکزعلمی نیز خبر داد.

گفتنی است در پایان این بازدید، تفاهم‌نامه همکاری بین دوطرف به امضا رسید و مقرر شد دو مجموعه با تعامل بیشتر، همکاری­های مشترک را در آینده پیگیری کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۸۳۴۰ بازدید