سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

تلمبه خانه شهید چمران اهواز به بهره برداری می رسد

تلمبه خانه تازه ساخت شهید چمران اهواز همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران عصر روز گذشته (شنبه ۱۵ بهمن) در آیین بهره برداری از خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده آبادان – ماهشهر در گفت وگو با خبرنگار شانا افزود: این تلمبه خانه طرح جدیدی است که از سوی این شرکت احداث شده و مجری آن یکی از زیرمجموعه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا است.

 مهندس علی زیار با بیان این که این تلمبه خانه روز چهارشنبه (۱۹ بهمن) در مدار عملیات قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: تلمبه خانه شهید چمران در مسیر انتقال نفت خام واقع شده و شامل چهار دستگاه توربین است.

 زیار گفت: همچنین در همین روز طرح توسعه و تکمیل تلمبه خانه نظامیه اهواز بهره برداری می شود.

 مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران افزود: در اجرای این طرح ها از فناوری های ساخت داخل استفاده شده است.

 وی درباره خطوط لوله جدید انتقال نفت خام و فرآورده آبادان – ماهشهر که دو خط آن به صورت رفت و برگشت فرآورده قابل استفاده است، توضیح داد: این خطوط زیرزمینی جایگزین خطوط قدیمی و فرسوده روزمینی با عمر ۴۵ تا ۵۰ سال می شود و از نظر ایمنی و حفظ محیط زیست منطقه، به ویژه تالاب شادگان و رودخانه بهمنشیر بسیار با اهمیت است.

 زیار گفت: شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران طرح مراقبت هوشمند از خطوط لوله را با هدف ایمنی بیشتر در دست بررسی و اقدام دارد و در اجرای این طرح، خطوط لوله جدید به عنوان پایلوت انتخاب شده است.

 شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با ۱۴ هزار کیلومتر خط لوله سراسری (۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت خام و ۹ هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال فرآورده) و ۱۷۵ مرکز انتقال نفت و تاسیسات، انتقال نفت خام از مبادی تولیدی به پالایشگاه ها و انتقال فرآورده های نفتی به انبارهای نفت را عهده دار است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۶۷۷۵ بازدید