سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

مصرف گاز در استانهای تهران و البرز به ۱۰۴ میلیون مترمکعب در روز رسید

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ورود توده هوای سرد جدیدی از ۲ روز آینده درباره مصرف بی رویه گاز هشدار داد.

به گزارش شانا، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، با اعلام اینکه برای نخستین بار در زمستان امسال میزان مصرف گاز در استانهای تهران و البرز طی روز جمعه ۱۴ بهمن ماه به رقم بی سابقه ۱۰۴ میلیون مترمکعب در روز رسید، در خصوص مصرف بی رویه گاز طبیعی به هموطنان گرامی هشدار داد و مردم را به مصرف بهینه گاز طبیعی، دعوت کرد.

 مجید بوجارزاده میزان مصرف گاز را در کل کشور طی روز شنبه ۱۵ بهمن ماه را ۴۲۵ میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود با ورود موج جدید سرما که شدیدتر از موج قبلی است و از روز دوشنبه ۱۷ بهمن وارد کشور می شود، مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی به بالای ۴۳۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش یابد.

رئیس عمومی شرکت ملی گاز ایران، تاکید کرد: لازم است تمامی هموطنان عزیز به منظور ایجاد تعادل و خدمات رسانی هر چه بهتر در امر گازرسانی به همه بخش ها از جمله بخش خانگی، نیروگاه ها و صنایع کشور، تمامی تلاش خود را در بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی به کار ببرند.

بوجارزاده یادآور شد: جبهه هوای سردی که هم اکنون در اروپا، روسیه و شمال ایران مستقر شده است، باعث کاهش شدید دما در استانهای شمالی کشور خواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: با وجود سرمای شدید و مصرف بالای گاز طبیعی در سراسر کشور، به فضل خدا در هیچ نقطه ای از کشور قطعی گاز نداشته ایم و گازرسانی به نیروگاه ها و صادرات نیز مطابق برنامه در حال انجام است و ادامه این امر مستلزم همکاری بیشتر مردم با شرکت ملی گاز ایران است.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران در خاتمه به برخی از راهکارهای مؤثر در کاهش مصرف گاز طبیعی اشاره کرد و گفت: استفاده از پوشش مناسب و لباس گرم در داخل منزل، استفاده از یک اتاق برای همه اعضای خانواده، روشن کردن بخاری اتاق خواب حداقل یک ساعت قبل از زمان خواب، استفاده از نور آفتاب در روز، استفاده از پرده های مناسب فصل سرما برای پنجره های منازل، عایق بندی دیگ بخار آب گرم در پشت بام ها، از جمله راهکارهایی است که موجب کاهش مصرف گاز می شود و از این طریق می توان شرکت ملی گاز ایران را در خدمت رسانی بهتر کمک نمود.

وی همچنین به لزوم رعایت ایمنی کامل، کنترل دائمی دودکش بخاری ها و وسایل گرمازای گازسوز تاکیدکرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۵۳۵۶۵ بازدید