سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیام مشاور جوان وزیر نفت به اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی

مشاور جوان وزیر نفت در پیامی به اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی، تاکید کرد: اینجانب به نمایندگی هزاران نفر از متخصصان جوان صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارم که ما با استفاده از فرصت تحریم آمادگی کامل برای آغاز یک حرکت جهاد گرانه برای تحول در این صنعت را داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، متن کامل پیام روح الله تولایی مشاور  جوان وزیر نفت به اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی به شرح ذیل است:

“با عرض سلام و احترام به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج) ارواح طیبه شهدای اسلام و امام راحل(ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر پر برکت برای رهبر عزیز انقلاب اسلامی و گرامی داشت ایام فرخنده دهه غرور آفرین فجر انقلاب اسلامی و آغاز سی و سومین بهار آزادی، استقلال و تحقق نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشور عزیزمان ایران حال که شاهد حضور نمایندگان جوانان نخبه انقلابی بیش از ۷۰ کشور دنیا در محضر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و بیعت با ولی امر مسلمین و آزادگان جهان می‌باشیم.

این بیعت پر برکت در حالی صورت می‌پذیرد که جنبش‌های بیداری اسلامی و اعتراضات گسترده جهانی به نظام سرمایه‌داری غرب، اغلب کشورهای جهان را فراگرفته و صدای آن از جای جای کشورهای غربی نیز به گوش می‌رسد، بی‌شک این اتفاقات رهایی‌بخش و امیدوار کننده، ثمره شهادت هزاران جوانی است که با خون خود شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا امروز در همه دنیا شاهد به ثمر نشستن آن باشیم.

تجربه جمهوری اسلامی ایران در طول بیش از سی و سه سال آزادی‌خواهی و عدم وابستگی به جهان غرب و شرق، این موضوعات را اثبات کرده است که که مقاومت ملت‌های آزاده جهان در برابر زور گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های دشمنان بیرونی، اتحاد و انسجام درونی ملتها را به دنبال خواهد داشت و فشارهای سیاسی و تحریم‌های ستمگران، تکیه بر توانمندی‌های بومی آن کشورها و در پیش گرفتن مسیر جهاد برای خودکفایی و استقلال را موجب خواهد شد. پیشرفت‌های چشمگیر در فناوری صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای توسط دانشمندان و جوانان متخصص ایرانی و تلاش مستکبران برای به شهادت‌رساندن این دانشمندان جوان گواهی روشن بر این مدعاست.

همان‌طور که حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بارها تاکید فرمودند جهان اسلام و ملت‌های مستضعف دنیا ابزارهای کارآمد زیادی را برای برتری و مقابله علیه دولت‌های ستمگر و استثمارگر دنیا در اختیار دارند.

که یکی از از کارآمدترین و اثربخش‌ترین ابزارهایی که به لطف خداوند متعال در اختیار مسلمانان و برخی ملت‌های مستضعف جهان قراردارد،  ابزار نفت و منابع هیدروکربوری و انرژی موجود در منطقه بزرگ اسلامی است. همان طور که تحریم‌های سی ساله جهان غرب علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی نتیجه‌ای جز پیشرفت چشمگیر و خود کفایی ایران در این فناوری نداشته است، اعلام تحریم‌های جدید دولت‌های زیاد خواه و البته رو به زوال غربی علیه صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران نیز فرصتی استثنایی برای توجه بیشتر به توانمندی‌های داخلی و دانشمندان و جوانان مستعد کشور برای خودکفایی و تعالی صنعت عظیم نفت را ایجاد کرده است.  چرا که با وجود وابستگی بسیار زیاد جهان غرب به نفت و فرآورده‌های نفتی و در عین حال پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در توسعه و تعالی این صنعت، تبعات بسیار گسترده‌ای را برای جهان غرب در پی خواهد داشت.

این موضوع زمانی اثرگذار خواهد بود که دیگر کشورهای جهان اسلام و ملت‌های مستضعف جهان دست به دست یکدیگر داده و از سلاح کارآمد و اثرگذار نفت علیه زیاده خواهی‌ها و تجاوزات دولت‌های ستمگر غربی استفاده نمایند.

اینجانب به نمایندگی هزاران نفر از متخصصان جوان صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارم که ما با استفاده از فرصت تحریم آمادگی کامل برای آغاز یک حرکت جهاد گرانه برای تحول در این صنعت را داریم.

اینک براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و ساختارهای طراحی شده در صنعت نفت کشور ایران،  یک حرکت جهادی و یک جهاد خودکفایی آغاز شده که با لطف پروردگار به استقلال کامل در این صنعت منجر خواهد شد. این در حالی است که تجربه سی و سه سال انقلاب اسلامی ثابت کرده است که ملت ایران، پیشرفت‌های علمی و فناوری را تنها متعلق به خود ندانسته و آنرا رشد و پیشرفت اسلامی می داند و دستاوردهای خود را با رویی‌گشاده در اختیار تمام ملت‌های آزاده جهان قرار خواهد داد و در همین جا اعلام می‌کنیم که آماده‌ایم دستاورد های بزرگ خود در زمینه‌های تولید دانش و فناوری ساخت تجهیزات، مخازن، اکتشاف و استخراج نفت را در اختیار ملت‌های مسلمان و به تازگی رها شده در خاورمیانه و کلیه کشورهای دوست و مسلمان قرار دهیم.

برادارن و خواهران جوان و انقلابی مسلمان!

امروز زمانه آن است که جوانان بیداری اسلامی، به عنوان سفیران صلح و دوستی با تمسک به آیه شریفه « و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» این باور را در ملت‌های خود ایجاد نمایید که با همیاری و اتحاد یکدیگر می‌توانیم در مقابل زیاده‌خواهی‌های قدرت‌های ستمگر و متجاوز دنیا بایستیم و در این راه بایستی از تمامی نعمت‌ها و ابزارهایی که در اختیار داریم، از جمله سلاح نفت، بهترین استفاده را نماییم.

امروز بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده حدود ۶۰ درصد از نفت‌خام دنیا فقط در منطقه خاورمیانه قرار دارد و این نکته است که موجب طمع اشغالگران به تسلط بر کشورهای اسلامی و ملت های مستضعف شده است. نخبگان جوان و نمایندگان محترم کشورها، بدانید آنچه که جمهوری اسلامی ایران توانسته است با پشتیبانی مردم و تشکیل دولت مردمی در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان خود ایستادگی کند، در صورتی که همگی با هم متحد شویم به فضل پروردگار به زودی زود می توانیم متجاوزان و ستمگران جهانی و در راس همه آنها اسرائیل را انشاءالله در جای خود بنشانیم.

در پایان از خداوند متعال خشنودی قلب حضرت ولی عصر(عج)، تعالی درجات حضرت امام خمینی(ره) و شهیدان والامقام جهان اسلام و سرافرازی روزافزون ولی امر مسلمین و آزادگان جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را خواستاریم.”

متن پیام اجلاس جهانی جوانان و بیداری اسلامی به زبان عربی

«أقدم اطیب التحیات و فائق الإحترامات للإم حجه بن الحسن عجل الله تعالی فرجه وأیضا للروح العظیم لسماحه الإم الخمینی و الشهداء الأعزاء للعالم الإسلامی .

فی هذه الأیام أننا علی و شک حلول ایام عشره فجر الثوره الإسلامیه المثیره للغرور و بدایه الربیع الثالث و الثالثون للحریه و الاستقلال و تحقیق نظام الجمهوریه الإسلامیه المقدس فی بلدنا العزیز ایران نشاهد حضور الممثلین الشباب النخب لأکثر من سبعین بلدا من بلدان العالم عند سماحه آیه الله العظمی الإمام الخامنئی ( مد ظلله العالی ) و بیعتهم مع ولی امر مسلمی و أحرار العالم .

و تجری هذه البیعه المفعمه بالبرکات فی حاله شاعت بغالبیه بلدان العالم حرکات الصحوه الإسلامیه و الاحتجاجات العالمیه الواسعه ضد النظام الراسمالی الغربی کما نسمع صدیها من أنحاء البلدان الغربیه أیضا . و لاشک أن هذه الاحداث المنجیه للأمل ثمره استشهاد آلإف من الشباب الذین سقوا شجره الثوره الإسلامیه الطیبه کی نشاهد الیوم إثمارها فی کافه انحاء العالم .

هذا و قد أثبنت خبره الجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه طوال أکثر من ثلاثه و ثلاثین عاما من الحریه و عدم تبعیه الغرب و الشرق قد أثبتت أن مقاومه الشعوب الحره فی العالم أمام ظلم و طمع الأعداء الاجنبیین ستتسبب فی الوحده و التلاحم داخل الشعوب کما ستؤدی الضغوط السیاسیه و حالات حظر المضطهدین علی بلد ألی الاتکال علی القدرات المحلیه الموجوده فی البلد المذکور و سیره فی سبیل الجهاد للاکتفاء الذاتی و الاستقلال . و مما یؤید هذا القول هو التقدمات الملحوظه فی التقنیه السلمیه للطاقه النوویه التی حققها العلماء و الشباب الایرانیین الأخصائیین و محاولات المستکبرین لاستشهاد هولاء العلماء الشبان.

کما أکد سماحه الإمام الخامنئی لعده مرات : یتمتع العالم الإسلامی و الشعوب المستضفه فی العالم بأدوات نافعه کثیره للتفوق علی البلدان الظالمه و المستغله بالعالم و المقابله ضدها و إذا تم تنفیذ هذه القدرات الکامنه الموجوده عبر وحده الشعوب المسلمین و سیر هم نحو المثالیه فهم یتمکنون من إزاله ظلم و فساد الدول الفاجره و الظالمه .

و إحدی أنفع الأدوات و أکثرها تأثیرها یمتلکها المسلمون و عدد من الشعوب المستضعفین فی العالم بلطف الله تعالی هی النفط و المصادر الهدرو الکربوریه الموجوده فی المنطقه الإسلامیه الکبیره حیث یمکن ان تؤدی دورا حاسما فی مسار حرکه بلدان المنطقه . هذا و کما لم تؤد حالات الحظر التی فرضتها الغرب علی النشاطات الوویه السلمیه للجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه طوال ثلاثین عاما إلا الی التقدم الماحوظ فی ایران و اکتفائها الذاتی فی هذه التقنیه . هذا و خلق إعلان حالات الحظر الجدیده ضد صناعه النفط الإیرانیه من جانب الدول الغربیه الطامعه و الموشکه علی الزوال خلق فرصه استثنانیه للا نتیاه الأکثر إلی القدرات المحلیه و العلماء و الشبان الموهوبین و المستعدین الإیرانیین للوصول إلی إلاکتفاء الذاتی و تطویر صناعه النفط العظمیه . لأن هذا الموضوع سیؤدی إ لی مضاعفات واسعه لعالم الغرب بسبب وجود الحاجه الماسه الموجوده عند عالم الغرب الی النفط و المنتتجات التفطیه و فی نفس الوقت بسبب تقدم الجمهوریه  الاِیرانیه فی تنمیه و تطویر هذه الصناعه .

هذا و سیزداد تأثیر هذا الموضوع إذا تکاتفت سائر بلدان العالم الإسلامی و استخدمت سلاح النفط النافع و المؤثر ضد طمع و تجاوز الدول الغربیه الجائره و الیوم بسبب خیانه قلیل من البلدان المنتجه للنفظ و تظافرها مع اللصوص الناهبین الدولیین رغم أن یکون النفط أداه بید البلدان المنتجه للنفظ لکسب الأریاح أو للاستخدام السیاسی أو الاقتصادی فبالعکس یکون النفط أداه فی ید مستخدمیه الغربیین و فی الحقیقه یقع النفط رهن إشارتهم . و من واجبات الشباب الثوروبین بالعالم الإسلامی أعاده قدره صنع سیاسات إلی البلدان المسلمه و المستضعفه فی العالم .

إنی نیابه عن ألاف من الأخصائیین الشباب لصناعه النفط الإیرانیه أعلن أننا علی أهبه الاستعداد لبدء نشاط جهادی بغیه خلق التطور فی صناعه النفط باستخدام فرصه الحظر. و حالیا قد بدئ نشاط جهادی و جهاد للاکتفاء الذاتی وفق التخطیطات المنفذه و الأنظمه المصممه فی صناعه النفط الأیرانیه حیث سیؤدی هذا الموضوع یسون الله إلی استقلالنا الکامل فی هذه الصناعه و قد أثبتت خبرات الثوره الإسلامیه طوال ثلاثه و ثلاثین علما أن الشعب الإیرانی لایعلم التقدمت العلمیه و التقنیه متعلقه لنفسه فحسب بل یراها نمو و تقدم الإسلام و سیقدم معطیانه بوجه باسم لکافه الشعوب الأحر فی العالم . و نعلن هنا أننا مستعدون آن نقدم إنجاز اتنا و معطیا تنا الکبیره فی مجالات إنتاج معرفه و تقنیه إنتاج و معدات وخزانات و کشف و استخراج النفط للشعوب المسلمه و المحرره أخیرا فی الشرط الأوسط و جمیع البلدان الصدیقه و المسلمه .

الاخوه و الاخوات الشباب و الثورویون المسلمون !

الیوم حان الوقت أن تتمسکوا بالایه الشریفه ” و اعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا” بصفاتکم شباب الصحوه الإسلامیه وسفرإ السلام و أن تخلقوا فی شعوبکم هذا الاعتقاد أننا نستطیع بتعاوننا و وحدتنا أن نقف أمام طمع السلطات الجائره و المتجاوزه فی العالم و فی هذ السبیل فعلینا أن نستخدم بأفضل شکل ، کافه النعم و الأدوات التی نمتلکها منها سلاح النفط .

و الیوم وفق الإحصاإت الرسمیه المعلن عنها تقع ۱/۴/۷۵۴ ملیار برمیل فی منطقه الشرق الأوسط و تقع ۹/۵۰۳ ملیار برمیل فی سائر المناطق الغنیه بالنفط فی العالم من أصل ۱۲۵۸ ملیاربرمیل ، أی أن ۶۰% تقریبا من النفط أأخام بالعالم تقع فی منطقه الشرق الأوسط فحسب و هذه هی النقطه التی قد أدت إلی السیطره علی البلدان الإسلامیه و اشعوب المستضعفه .

أیها النخب الشبان و الممثلون المؤقرون للبلدان ! إعلموا أن الجمهوریه الإسلامیه الإیرانیه بدعم شعبها و تشکیل حکومه شعبیه قد تمکنت من الوقوف أمام طمع أعدائها وإذا اتحدنا معا فسنستطیع قریبا بفضل الله أن نزیل متجاوزی و ظالمی العالم و فی رأسهم أسرائیل و أن نمحیهم من العالم إن شاءالله.

و أخیرا نسأل الله تعالی رضاء قلب حجه بن الحسن ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) و تعالی درجات الإمام الخمینی ( رحمه الله ) والشهداء الأعزاء العالم الإسلامی و الاعتزاز المتزاید لولی أمر مسلمی و أحرار العالم سماجه الأم الخامنئی ( مدظله العالی )»

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۰۳۳۰ بازدید