سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

جشنواره کاریکاتور با رویکرد مصرف بهینه فرآورده‌های نفتی برگزار می‌شود

جشنواره بین‌المللی کاریکاتور با موضوع مصرف بهینه فرآورده‌های نفتی (بنزین، نفت و گازوییل) و رعایت موارد ایمنی در خودروهای گازسوز (CNG)، با مشارکت هنرمندان ۴۸ کشور جهان بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، نخستین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ارسال آثار هنرمندان ۴۸ کشور جهان به دبیرخانه از استقبال بی سابقه داخلی و خارجی برخوردار شده است.

نخستین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با موضوع مصرف بهینه فرآورده‌های نفتی (بنزین، نفت و گازوییل) و رعایت موارد ایمنی در خودروهای گازسوز (CNG) بهمن ماه سال‌جاری در تهران برگزار خواهد شد.

بر این اساس تاکنون آثاری از ۴۸ کشور جهان به این گردهمایی ارسال شده است و ۲۵۲ کاریکاتوریست داخلی و خارجی، بیش از ۷۵۰ اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

 آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

آثار تحویلی تاکنون از کشورهای ایران، یونان، بلغارستان، کاستاریکا، فنلاند، ازبکستان، پرو، ترکیه، تایلند، مولداوی، روسیه، صربستان، شیلی، سودان، اکراین، مقدونیه، مکزیک، مونته نگرو، نیجریه، رومانی، چین، فرانسه، کوبا، کرواسی، لهستان، برزیل، بلاروس، ارژانتین، آمریکا و اندونزی به دبیرخانه نخستین جشنواره بین‌المللی کاریکاتور شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شده است.

در این رابطه قرار است داوری تمامی آثار در تاریخ ۱۱ بهمن ماه درمحل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران انجام شود، مسعود شجاعی طباطبایی، داود شهیدی، شاهرخ حیدری، محمود نظری و عباس ناصری از داوران ایرانی این رویداد بین‌المللی هستند. همچنین مارسیو لیته از برزیل، اردوگان از ترکیه، مخمود اشنوکولوف از ازبکستان و سیران جفرلی از آذربایجان به‌عنوان چهار داور خارجی در این جشنواره به صورت اینترنتی به ارزیابی آثار خواهند پرداخت.

پس از برگزاری این جشنواره، کتاب جشنواره برای تمامی هنرمندانی که آثارشان در کتاب چاپ  می‌شود، فرستاده خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۰۰۳۹۱ بازدید