سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ EN

رونمایی از پیک نفت در دهه فجر

ارتقای شاخص کارآمدی روابط عمومی های نفت در برنامه پنجم توسعه/رونمایی از پیک نفت در دهه فجر

رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران می گوید:بر اساس برنامه تدوین شده ،قرار است شاخص کارآمدی تخصصی نیروی انسانی فعال در روابط عمومی های تابعه شرکت ملی نفت تا پایان سال اول برنامه پنجم توسعه به ۲ برابر وضعیت کنونی ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری nioc در استان خوزستان؛ منوچهر خندان ،امروز در حاشیه نشست روابط عمومی های تابعه نفت در اهواز با اعلام این مطلب افزود:در نشست سراسری روسای روابط عمومی های تابعه نفت که همزمان با سومین نمایشگاه تخصصی نفت خوزستان ،امروز دهم بهمن ماه در اهواز برگزار می شود موضوع نیازها و ضرورت های آموزش به عنوان اصلی ترین برنامه راهبردی فعالان روابط عمومی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی یادآور شد:روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران بر اساس نیازسنجی هایی که انجام داده است تاکنون چند کارگاه آموزشی در زمینه های گرافیک و شناخت کارکردهای بصری،فتوژورنالیسم و الزامات عکاسی خبری برای بهبود مهارت های تخصصی فعالان روابط عمومی های تابعه نفت برگزار کرده است که این کارگاه ها با استقبال چشمگیر کارکنان مواجه شده است.

خندان تصریح کرد: شرکت ملی نفت ایران به لحاظ پیشینه تاریخی ،پایه گذار علم- هنر روابط عمومی در ایران است وهمین اعتبار تاریخی ؛ به روز نمایی دانش تخصصی و تجهیز به جدیدترین دستاوردهای تئوریک در عرصه روابط عمومی های تابعه نفت را به یک ضرورت بدل ساخته است که رسیدن به این ضرورت  تنها با تدوین سند عملیاتی آموزش های تخصصی به سرانجام خواهد رسید.

وی افزود:در نشست سراسری روسای روابط عمومی های تابعه نفت در اهواز قرار است علاوه بر بررسی میزانن تاثیر آموزش های تخصصی طی ۳ ماه گذشته،اولویت های آموزشی دوره میان مدت کارکنان روابط عمومی های نفت تدوین شود.

به گفته خندان در این نشست البته دغدغه های سازمانی کارکنان و نیز برنامه همکاری های دورن سازمانی برای ارتقای سینرژی(همپوشانی) ارتباطات سازمانی شرکت ملی نفت ایران نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رییس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران یادآور شد:موضوع توسعه نظام ارتباطات و اطلاع رسانی با تاکید بر شفافیت خبری از جمله راهبردهای استراتژیک ارتباطات است که این موضوع همواره مورد تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران نیز قرار داشته است و در نشست اهواز ،این موضوع نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

وی گفت:امروز شرایط اقتصاد ملی ایران و به ویژه صنعت نفت شرایطی خاص است و در عرصه خبر و اطلاع رسانی لازم است حساسیت های لازم رعایت و با چشمانی باز به سوی اهداف حرکت کرد.

خندان خاطر نشان ساخت:به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا… خامنه ای(حفظه ا…) باید در عرصه کار و تلاش اقتصادی وجود دشمن را مفروض دانست تا رویکردی جهادی در عرصه اقتصادی داشت،بر همین اساس تلاش کرده ایم فعالیت های ارتباطی و خبری شرکت ملی نفت ایران را نیز با درک صحیح از فرمایشات رهبری معظم انقلاب در سال جهاد اقتصادی به عاملی در راه حرکت جهادی صنعت نفت تبدیل کنیم.

وی در ادامه افزود:شرکت ملی نفت ایران با هدف توسعه دامنه ارتباطات در سطح سازمان،از مدت ها قبل انتشار ۲ مجله الکترونیک را طراحی کرده است که برای تهیه زیرساخت ها و مقدمات لازم چند ماه زمان صرف شد و نخستین شماره از مجله الکترونیک “پیک نفت”  با رویکردی اجتماعی و عمومی ، همزمان با ایام ا… دهه فجر از طریق پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران رونمای خواهد شد.

خندان گفت:همچنین انتشار نخستین شماره از مجله الکترونیک “نفتون” که رویکردی تخصصی و دانش محور دارد مراحل نهایی خود را طی می کند و به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود.

وی از تمامی کارکنان شاغل و بازنشسته شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه درخواست کرد برای طرح نظرات و دیدگاه های خود،همچنین برای به اشتراک گذاری ایده های ارزشمند فنی و تخصصی با این نشریات الکترونیک تماس بگیرند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۶۴۴۸ بازدید