سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

سومین نمایشگاه تخصصی نفت، فرصتی برای جذب سرمایه گذاران به خوزستان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان خوزستان، برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در این استان را فرصتی مغتنم به منظور معرفی قابلیت‌های استان و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به اهواز، رحیم جلیلی در سومین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که در محل دائمی نمایشگاه های بین‌المللی استان خوزستان برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: برگزاری این نمایشگاه تخصصی، منجر به ارتقای سطح فعالیت های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت در استان خوزستان خواهد شد.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاری در راستای بهسازی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی در استان خوزستان، از جمله مزایای برگزاری نمایشگاه تخصصی نفت در این استان است که تعالی و افتخار این استان زرخیز را به همراه دارد.

جلیلی در تشریح اقدامات انجام شده به منظور برگزاری این نمایشگاه، به فعالیت‌هایی از جمله تشکیل ستاد برگزاری نمایشگاه و تشکیل کمیته‌های زیرمجموعه، برگزاری ۶ جلسه تخصصی با حضور مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و سایر مسئولان ذیربط، ایجاد هماهنگی و ارائه راهکارهای لازم در این جلسات و طرح و بررسی موضوع نمایشگاه تخصصی نفت در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی اشاره کرد و گفت: سومین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خوزستان در فضایی به وسعت ۳۰ هزار مترمربع در حال برگزاری است و در این نمایشگاه، توانمندی ها و تجربیات حدود ۲۰۰ شرکت بزرگ داخلی به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد شرکت های حاضر در این نمایشگاه نسبت به دوره قبلی ۴۰ درصد افزایش داشته خاطرنشان کرد: برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی صنعت نفت در استان خوزستان با توجه به تحریم های اقتصادی علیه ایران، یک رویداد مهم اقتصادی به شمار می رود که فرصت مناسبی را برای نمایش فناوری های نوین در حوزه های بالادستی و پایین دستی فراهم کرده است. به گفته وی، این نمایشگاه به شناسایی هرچه بهتر تولیدات داخلی، ایجاد رقابت بین محصولات خارجی و داخلی، تبادل اطلاعات و ایجاد تعامل بین شرکت‌های تولیدکننده داخلی منجر می شود و در عین حال، مشوقی برای جذب سرمایه گذاری های جدید به صنعت نفت خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۹۳۳۳ بازدید