سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

سازندگان مورد تائید وزارت نفت شناسایی می شوند

بر اساس مصوبه شورای معاونین وزارت نفت، از سه سال گذشته شورایی در این وزارتخانه تشکیل شده که این شورا هم اکنون در حال تکمیل لیستی واحد از شرکت های سازنده مورد تائید است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در این رابطه افزود: تاکنون حدود یک هزار و ۱۰۰ شرکت در این لیست مشخص شده است.

ابراهیم آقایی در ادامه خاطرنشان کرد: با تهیه این لیست که “فهرست بلند” خوانده می‌شود، تمامی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت با آن تعداد مشخص از شرکت‌ها همکاری می‌کنند و شرکت ها نیز برای عرضه محصولات خود نیاز نیست خود را به تمامی شرکت‌ها معرفی کنند.

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران با تاکید بر اینکه اعمال تحریم‌ها در واقع به نفع سازندگان داخلی شده است، توضیح داد: به عنوان نمونه برای تولید برخی نیازها (کاتالیست‌ها) به شرکت‌های سازنده داخلی اعلام حمایت کردیم و در مجموع به نفع سازندگان داخلی و در بلند مدت به نفع کشور خواهد بود.

آقایی با تاکید بر اینکه دو بخش خرید داخلی و خارجی در این شرکت وجود دارد، اظهار کرد: در بخش خرید داخلی ظرف ۹ ماه گذشته ۲۴ سفارش با مبلغ ۱۴ میلیارد ریال صادر کردیم و هم اکنون یازده خرید دیگر نیز در دست اقدام داریم.

وی در ارتباط با خرید خارجی نیز افزود: تا کنون ۱۲ فقره سفارش به مبلغ معادل ۶۴ میلیون دلار صادر شده و هماهنگی های مختلف با سازندگان انجام شده که هم اکنون سه فقره خرید خارجی با مبلغ۵۴ میلیارد ریال در دست اقدام داریم.

آقایی با تاکید بر تامین تجهیزات مورد نیاز از منابع داخلی افزود: سه فقره از خریدهای خارجی تبدیل به خرید داخلی شده که شرایطی مهیا شده است که سازنگان داخلی آن راتامین کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۲۳۵۵ بازدید