سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

پیام احمد قلعه بانی به نمایشگاه نفت خوزستان

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی که به مناسبت افتتاح نمایشگاه نفت خوزستان صنعت نفت ایران اعلام کرده یادآور شده است: در طول حیات یکصد و سه ساله خود، فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده است و به جایگاهی دست یافته که امروز از آن به عنوان سکان هدایت کشتی اقتصاد کشورمان یاد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در این پیام آمده است:بی تردید جایگاه خطیر استان خوزستان به عنوان مهد صنعت نفت ایران اسلامی، نقشی غیرقابل انکار را در عرصه حیات اقتصادی کشورمان و تبدیل ایران به عنوان قدرتی برتر در جهان انرژی بازی می کند. نام خوزستان همزمان با کشف اولین چاه نفتی در مسجد سلیمان با تاریخ و اقتصاد کشورمان گره خورد و تلاش خستگی ناپذیر غیوران عرصه جهاد اقتصادی ایران اسلامی در سنگر صنعت نفت، نام کشورمان را به نامی ماندگار بدل کرد.

در ادامه این پیام تصریح شده است: دلاورمردی ها و رشادت های کارکنان صنعت نفت خوزستان در سال های جنگ تحمیلی نیز برگ دیگری بر دفتر قطور افتخارات صنعت نفت ایران افزود و از همین رهگذر، نام آنان به عنوان نمادی از پایداری و مقاومت در صفحه رشادت های ایرانیان باقی مانده است، اما این واقعیت را باید پذیرفت که به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ،حضرت آیت ا.. خامنه ای (حفظه ا…) جهاد و پایداری هنوز ادامه دارد و عرصه جهاد اقتصادی همچنان مجالی برای ترسیم شجاعت و ایثار کارکنان شرکت ملی نفت ایران است، این انتظار وجود دارد که عرصه جهاد اقتصادی به صحنه حضور موثر تلاشگران شرکت ملی نفت به عنوان عناصر خط مقدم جبهه جهاد اقتصادی بدل شود.

برگزاری سومین نمایشگاه نفت خوزستان، فرصتی برای تحقق آرمان خوداتکایی صنعت نفت است و آغاز راهی تازه برای حرکت در مسیر قطع وابستگی از بیگانگان به شمار می آید.

بی شک بومی سازی بیش از ۴ هزار قلم کالای مهم و پرمصرف صنعت نفت و پیش بینی امضای میلیاردها ریال قرارداد ساخت داخل در نمایشگاهی که امروز آغاز به کار می کند؛ دستاوردی است بی بدیل برای احراز توانمندی ایرانیان است، توانمندی که تنها در سایه برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنعت نفت و تلفیق میان استعدادها و توانمندی های ساخت قطعات این صنعت عظیم، توان تجلی خواهد داشت.

حال که در آستانه برگزاری سومین نمایشگاه نفت خوزستان قرار گرفته ایم، فرصت را غنیمت شمرده و ضمن تقدیر از کارکنان شریف و پرتلاش شرکت ملی نفت ایران در این استان زرخیز، تداوم توسعه صنعت نفت و بالندگی اقتصاد ملی را برای سرافزاری ملت عزتمند ایران اسلامی آرزومندم و امید بسیار دارم که در سالهای آینده با تجمیع فعالیت های نمایشگاهی در سطح استان خوزستان؛شاهد ظهور کامل تر و شایسته تر توانمندی ها و استعدادهای استان خوزستان در عرصه صنعت نفت باشیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۵۳۴۷ بازدید