سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

سازندگان مورد تایید وزارت نفت شناسایی می‌شوند

: شورای معاونان وزارت نفت در حال تکمیل فهرستی واحد از شرکت‌های سازنده مورد تایید وزارت نفت است که با نهایی شدن آن سازندگان داخلی مورد تایید وزارت نفت شناسایی می‌شوند.

به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران گفت: بر اساس مصوبه شورای معاونان وزارت نفت، از سه سال گذشته شورایی در این وزارتخانه تشکیل شده که در حال تکمیل فهرستی واحد از شرکت های سازنده مورد تایید است.

ابراهیم آقایی با اعلام این که تاکنون حدود یک هزار و ۱۰۰ شرکت در این فهرست مشخص شده است، افزود: با تهیه این فهرست که “فهرست بلند” خوانده می شود، تمام شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت با آن تعداد مشخص از شرکت ها همکاری می کنند و شرکت ها نیز برای عرضه محصولات نیاز نیست خود را به تمام شرکت ها معرفی کنند.

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران همچنین درباره تاثیر تحریم ها گفت: اعمال تحریم ها در واقع به نفع سازندگان داخلی شده است؛ به عنوان نمونه برای تولید برخی نیازها (کاتالیست ها) ما به شرکت های سازنده داخلی اعلام حمایت کردیم.

مدیر تدارکات و خدمات کالای شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران افزود: تحریم ها در این مدت به نفع سازندگان داخلی و در بلند مدت به نفع کشور خواهد بود.

آقایی با تاکید بر وجود دو بخش خرید داخلی و خارجی در این شرکت اظهار کرد: در بخش خرید داخلی ظرف ۹ ماه گذشته ۲۴ سفارش با مبلغ ۱۴ میلیارد ریال صادر کردیم و یازده خرید دیگر نیز در دست اقدام داریم.

آقایی با تاکید بر تامین تجهیزات موردنیاز از منابع داخلی افزود: سه فقره از خریدهای خارجی به خرید داخلی تبدیل و شرایطی فراهم شده است که سازندگان داخلی آن را تامین کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۲۶۷۳۵ بازدید