سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

دستورالعمل نحوه انتقال کارکنان سایر وزارتخانه‌ها به وزارت نفت

دستورالعمل نحوه انتقال کارکنان سایر وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی به وزارت نفت و شرکت‌های تابعه تشریح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، بنا به درخواست برخی کاربران و کارکنان دستگاه‌های دولتی، دستورالعمل نحوه انتقال کارکنان سایر وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسات دولتی به وزارت نفت و شرکت‌های تابعه از سوی واحد برنامه‌ریزی نیروی انسانی وزارت نفت به شرح ذیل تشریح شد:

– به‌منظور احراز شایستگی و صلاحیت افراد و نیز امکان ایجاد فرصت کافی جهت آشنایی با محیط کار، افرادی که قرار است از سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی به صنعت نفت منتقل شوند ابتدا باید حداقل یک‌سال به‌صورت ماموریت انجام وظیفه کنند.

– انتقال این گروه از کارکنان به وزارت نفت منوط به کسب ارزیابی عملکرد حداقل خیلی خوب در حال خدمت در صنعت نفت است.

– متقاضی انتقال باید کارمند رسمی دولت (شامل وزارت‌خانه یا شرکت دولتی) باشد و دستگاه مربوطه وی نیز کتبا با انتقال وی موافقت کند.

– انتقال صرفا در برابر سمت سازمانی مصوب بلاتصدی صورت می‌پذیرد.

– متقاضیان انتقال باید از شرایط احراز سمت بلاتصدی ارجاعی با تایید واحدهای نیروی انسانی وزات نفت یا شرکت‌های اصلی برخوردار باشند .

– متقاضی علاوه بر دارا بودن شرایط ذکر شده فوق باید موارد زیر را دارا باشد:

الف : دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط و مفید مربوطه به سمت ارجاعی در صنعت نفت

ب : دارا بودن حداکثر ۴۰ سال سن

تبصره : در موارد استثنایی در صورت دارا بودن درجه بالای تخصصی و کارآیی این عدد تا ۴۵ سال قابل افزایش است.

ج: دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی در سطح کارشناسی یا حداقل معدل کل کارشناسی از دانشگاه‌های دولتی ۱۳ ، دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه‌ها

تبصره ۱- مدارک معادل در سطح کارشناسی قابل قبول جهت انتقال نیست.

تبصره ۲- انتقال دارندگان مدرک فوق دیپلم فنی صرفا جهت تصدی مشاغل عملیاتی (با دارا بودن حداقل معدل کل فوق دیپلم ۱۴) نیز با مراعات سایر بندهای این دستورالعمل عملی است. در این مورد حداکثر سن مذکور در بند (ب) و تبصره آن ۳۵ سال تعیین می‌شود.

تبصره ۳- موافقت با انتقال افراد دیپلم به صنعت نفت صرفا در صورت شرکت در آزمون‌های کتبی و مصاحبه استخدامی و پذیرش در آن در چارچوب آیین‌نامه عمومی پذیرش نیروی انسانی در صنعت نفت مقدور است.

د: دارا بودن ارزیابی عملکرد و طرز انجام کار حداقل خیلی خوب در سه سال آخر خدمت در دستگاه قبلی.

ه- دارا بودن صلاحیت‌های تخصصی لازم به تشخیص گروهی مصاحبه کننده به انتخاب معاون مربوطه وزیر.

و: دارا بودن سلامت جسمی و روحی متناسب با شغل ارجاعی به تشخیص طب صنعتی نفت .

– منحصرا یکی از شرکتهای اصلی یا معاونین وزیر باید درخواست کننده انتقال متقاضی باشند، هریک از شرکت های اصلی یا حوزه مربوط به معاونین وزیر ( در صورتیکه فرد متقاضی دارای شرایط فوق الذکر باشد ) باید درخواست خود را به امضای مدیر عامل شرکت اصلی / معاون مربوطه در فرم نمونه ای که توسط معاونت منابع انسانی تهیه و ابلاغ می شود ( همراه با سوابق لازم ) جهت اخذ موافقت کتبی وزیر ارسال کنند.

– لازم است واحدهای متقاضی قبلا متقاضی انتقال را از حقوق و مزایا و نحوه محاسبه سوابق کاری قبلی و چگونگی انتقال به صندوق بازنشستگی در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب صنعت نفت طی مصاحبه حضوری آشنا نمایند تا در صورت موافقت کتبی متقاضی سایر مراحل انتقال انجام پذیرد.

 – موارد استثنایی از شمول بخشهایی از بندهای ذکر شده این دستورالعمل باید با ذکر دلائل توسط معاون وزیر ذیربط برای اظهار نظر وزیر ارسال و در صورت تایید کتبی وی اقدام شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۴۵۷۰۵ بازدید