سال مهار تورم و رشد توليد
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ EN

مطالعات ساخت پایانه نفتی جاسک پایان یافت

کار طراحی مقدماتی پایانه نفتی جاسک پایان یافته و پیش‌بینی می‌شود در زمان بهره‌برداری از این پروژه، تمدن صنعتی جدیدی در این منطقه محروم شکل گیرد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا همچنین از مشارکت بخش خصوصی برای ساخت ۱۴ مخزن ذخیره نفت با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه در منطقه گناوه خبر داد.

سید پیروز موسوی اظهار کرد: سرمایه اولیه برای ساخت مخازن ذخیره سازی گناوه ۳۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است و پیش‌بینی می‌شود با بهره‌برداری از این مخازن توان ذخیره‌سازی نفت خام کشور به ۳۸ میلیون بشکه افزایش یابد.

امضای ۴۰ میلیارد ریال تفاهمنامه پژوهشی

موسوی درباره امضای چهار تفاهمنامه همکاری با شرکت‌ها‌ و موسسه های تحقیقاتی داخلی برای بهبود عملکرد این شرکت گفت: این قرارداد‌ها مربوط به پروژه‌های طراحی و ساخت تجهیزات و قطعات مورد نیاز برای ارتقای کیفیت، سرعت و دقت ذخیره سازی و صادرات نفت خام، طراحی و ساخت بازوهای بارگیری، طراحی و ساخت سامانه پیشگیری از تشکیل رسوب مخازن و طراحی و ساخت نمونه پوشش سیمانی اسکله های نفتی خارگ است.

وی ارزش ریالی این تفاهمنامه‌ها را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برخی از این تفاهمنامه‌ها با جهاد دانشگاهی و برخی دیگر نیز با قرارگاه خاتم‌الاوصیا امضا شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۳۴۴۱۵ بازدید