سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

کتاب تخصصی «هندبوک کاربردی ولوها» منتشر شد

کتاب تخصصی «هندبوک کاربردی ولوها» به‌منظور معرفی انواع شیرها (ولوها)، کارایی، مزایا و معایب آنها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت(MOP)، این کتاب در هشت بخش مجزا به تعریف و کاربرد شیرهای صنعتی و به‌ویژه انواع ولوهای دستی می‌پردازد.

کتاب هندبوک کاربردی ولوها(The Valves, Practical Hand Book) تالیف و ترجمه مهندس مجید یوسفی در انشارات نفتا به چاپ رسیده است.

در این کتاب اصول سایزینگ ولوها، طریقه انتخاب ولوها، تست انواع ولوها به همراه استانداردهای مربوطه و بسیاری از مطالب متنوع دیگر در ارتباط با ولوها آمده است. این کتاب در ۴۰۳ صفحه نوشته شده و با مطالب کاملا کاربردی در خصوص انواع ولوها در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی تالیف شده است.

با مطالعه این کتاب اطلاعات کاملی از ولوهای توپی، دروازه‌ای، ساچمه‌ای، کروی، سوزنی، پیستونی، پروانه‌ای، دیافراگمی و فشاری یا منگنه‌ای؛ تست و بازرسی انواع ولوها، نحوه انتخاب و سایزینگ، شیرهای اتوماتیک، دیسک‌های پاره‌شونده ، ترکیب شیرهای اطمینان با پولک‌های پاره‌شونده، ولو با پین خم شونده، سولنوئید ولوها یا ولوهای برقی، ولوهای کاهنده(تبدیل)، شیرهای کنترلی و ولوهای یکطرفه حاصل خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۲۸۴۹۸ بازدید