سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

سامانه رصدخانه ملی فناوری‌های صنعت نفت راه‌اندازی شد

مدیریت و به‌روز رسانی سامانه مرکز پایش و تحلیل (رصدخانه ملی) فناوری‌های صنعت نفت در قالب امضای تفاهم‌نامه‌ای به موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت (MOP)، این مرکز با هدف نشر آگاهی و هوشمندی نسبت به تغییر و تحولات محیط فناورانه صنعت نفت و اتخاذ تصمیمات مناسب جهت بهره گیری از فرصت‌ها ومقابله با تهدیدهای محیطی در این صنعت راه‌اندازی شد.

در قالب تفاهم‌نامه امضا شده بین معاونت پژوهش و فناوری وزارت نفت و موسسه مطالعات بین المللی انرژی، مدیریت و به‌روز رسانی سامانه مرکز پایش و تحلیل (رصد خانه) فناوری صنعت نفت، رسما به موسسه مطالعات واگذار شده است.

جمع آوری و دسته‌بندی نظام‌مند و پیوسته اخبار و اطلاعات مرتبط با فناوری‌های کلیدی وزارت نفت، تحلیل هدفمند اخبار و اطلاعات فناورانه به‌دست آمده برای سطوح مختلف ذی‌نفعان در صنعت، تسهیل در فرایندهای تصمیم‌گیری مرتبط با فناوری در صنعت و افزایش کارایی و اثربخشی تصمیم‌ها و کمک به شبکه‌سازی و تقویت روابط اجزاء نظام نوآوری صنعت نفت از مهم‌ترین کارکردهای این مرکز مطالعات فناوری در صنعت نفت ایران است.

 مرکزپایش و تحلیل (رصد خانه) فناوری‌های صنعت نفت به عنوان یکی از پروژه‌های اصلی معاونت پژوهش و فناوری وزارت نفت بوده که کار آن از مهرماه ۱۳۸۸ آغاز شده و اینک در مراحل نهایی فاز اول آن که به طراحی نسخه آزمایشی وب‌سایت این مرکز اختصاص دارد، قرار گرفته است.

این وب سایت در آدرس  www.rasadenaft.com برای عموم قابل مشاهده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۳۱۴۰۸ بازدید