سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

عطش جهان به مصرف گاز طبیعی تمامی ندارد

عطش جهان به مصرف گاز طبیعی تمامی ندارد/اروپایی ها صدر نشین واردات سوخت پاک

بنا بر پیش‌بینی شرکت بریتیش پترولیوم ؛گاز طبیعی سریع ترین سوخت رو به رشد فسیلی جهان تا سال ۲۰۳۰ می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ؛شرکت BP انگلیس پیش بینی می‌کند گاز طبیعی با میانگین رشد سالانه ۲٫۱ درصد، سریع ترین سوخت رو به رشد فسیلی جهان تا سال ۲۰۳۰ شود.

 بنا بر اعلام این شرکت، کشورهای غیر عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) با میانگین مصرف سالانه ۲٫۹ درصد گاز، ۸۰ درصد از رشد مصرف گاز جهان را تا سال ۲۰۳۰ میلادی به خود اختصاص خواهند داد.

 در این گزارش همچنین آمده است: عرضه جهانی ال ان جی نیز احتمال دارد تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۴٫۵ درصد رشد داشته باشد که این رقم دو برابر سرعت رشد تولید جهانی گاز و سریع تر از رشد ۳٫۰ درصدی تجارت میان منطقه‌ای گاز با خطوط لوله است.

 شرکت بی پی همچنین اعلام کرد: ال ان جی بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ میلادی ۲۵ درصد از رشد عرضه جهانی را به خود اختصاص خواهد داد، در حالی که این رقم بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ میلادی ۱۹ درصد بوده است.

 در این گزارش همچنین اعلام شده است: مصرف گاز چین در قیاس با مصرف کنونی گاز اتحادیه اروپا سالانه ۷٫۶ درصد رشد خواهد داشت و در سال ۲۰۳۰ به ۴۶ میلیارد فوت مکعب در روز می‌رسد.

شرکت بی پی گزارش داد: جهان هم اکنون با داشتن ذخایر گاز کافی می تواند با سطوح کنونی، برای ۵۹ سال تولید گاز داشته باشد.

 شرکت بی پی این رقم را در گزارش سال ۲۰۱۰ میلادی ۶۳ سال پیش بینی کرده بود.

 جهان در سال ۲۰۱۰ میلادی ۶ تریلیون و ۶۰۹ میلیارد فوت مکعب ذخایر اثبات شده گازی داشت که با سطوح کنونی تولید، این ذخایر برای ۵۹ سال کافی است.

 بنا بر این گزارش، گازهای غیرمتعارف تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۶۳ درصد از تولید گاز آمریکای شمالی را به خود اختصاص خواهد داد و این کشور با صادرات حدود ۵ میلیارد فوت مکعب گاز تا این سال به یکی از صادرکننده ال ان جی تبدیل می‌شود.

 بنابر اعلام شرکت بی پی، انتظار نمی رود پیش از سال ۲۰۲۰ ذخایر نامتعارف بزرگ گازی در اروپا به تولید برسد.

 نیاز رو به رشد واردات روزانه گاز اروپا از ۲۶ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۱۰ به ۴۲ میلیارد فوت مکعب در سال ۲۰۳۰ می رسد که بیش از ۶۰ درصد رشد نشان می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۰۳۳۷ بازدید