سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

روند تامین گاز با وجود افت دما در کشور عادی است

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: با وجود بارش برف و افت دما در بیشتر استان های کشور، تامین گاز مشترکان بخش خانگی، بدون وقفه انجام می شود.

مجید بوجارزاده امروز (شنبه یکم بهمن) در گفت و گو با خبرنگار شانا با بیان این که بارش برف و افت دما به ویِژه در استان های شمال، شمال غرب و غرب کشور، مشکلی در روند تامین گاز مشترکان خانگی ایجاد نکرده است، افزود: هم اکنون جریان گاز در نقاط مختلف کشور به ویِژه نقاط سردسیر عادی است.

وی لزوم توجه به مدیریت مصرف انرژی از سوی مشترکان را از عوامل موفقیت شرکت ملی گاز ایران در خدمت رسانی برشمرد و گفت: ادامه این روند و مصرف منطقی و بهینه گاز، این فرصت را ایجاد می کند که خدمت رسانی مطلوب تری به هموطنان ارائه شود.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، ضمن قدردانی از مساعدت و همکاری مردم در مدیریت مصرف گاز،‌اظهار کرد: انتظار می رود مردم با ادامه این روند شرکت ملی گاز را به منظور تامین و توزیع هرچه بهتر این حامل انرژی به نقاط مختلف کشور یاری کنند.

به گزارش شانا،‌هم اکنون بیش از ۷۵ درصد جمعیت کل کشور در قالب ۱۸ میلیون خانوار در ۹۰۶ شهر و ۱۱ هزار و ۳۹۵ روستای کشور زیرپوشش گاز طبیعی قرار دارند.

هم اکنون روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون مترمکعب گاز فرآورش شده در بخش های مختلفخانگی،‌تجاری،‌نیروگاهی و صنعتی کشور مصرف می شود که بخش عمده آن به بخش خانگی اختصاص دارد.

باتوجه به آمارهای داده شده و گستره فعالیت های گازرسانی در ۳۱ استان کشور باید گفت: گازرسانی به این تعداد و شهر و روستا همچنین تامین گاز ۶۴ نیروگاه و ۴۴ هزار واحد صنعتی برنامه ریزی دقیقی است که  تحقق آن به ویژه در نواحی سردسیر کشور  نیازمند همکاری و مساعدت مردم خواهد بود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۲۹۴۵۴ بازدید