سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

تاکید مهندس ضیغمی بر اطلاع رسانی سریع و دقیق دستاوردهای پالایشی

نخستین دوره نشست هم‌اندیشی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت به منظور تدوین راهبرد اطلاع‌رسانی وزارت نفت، برطرف‌کردن موانع اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌های این صنعت با دیداری با مهندس ضیغمی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، یازدهمین جلسه از این نشست‌ها با مهندس ضیغمی با حضور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به همراه مسئولان حوزه‌های اطلاع‌رسانی این اداره‌کل برگزار شد.

در این جلسه مهندس ضیغمی با اشاره به توانمندی‌ها و دستاوردهای این شرکت در تولید فرآورده‌های استراتژیک بنزین و گازوئیل و روند ارتقاء هرچه بیشتر کیفیت آنها تصریح کرد: در این رابطه صادرات این فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه ماه‌هاست آغاز شده و از روند صعودی برخوردار است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر شتاب‌گیری سرعت خصوصی‌سازی در این شرکت خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از برنامه خصوصی‌سازی جلوتر است. در این خصوص ضرورت دارد با واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی به‌منظور تکمیل اطلاعات فنی آنها، ارتباط با بخش خصوصی یکباره قطع نشود و پس از واگذاری پشتیبانی فنی ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی هرچه‌بهتر از دستاوردهای این شرکت به توزیع بنزین و نفت‌گاز یورو ۴ همزمان با روز هوای پاک اشاره و یادآوری کرد: باتوجه به اینکه تاثیر و تبعات هرگونه تغییر در عملکرد مجموعه شرکت‌های پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به طور آنی برای مردم ملموس خواهد بود، درنتیجه باید اطلاع‌رسانی دقیق و سریع باشد.

در این جلسه همچنین اسحق رویور با اشاره به نشست‌های هم‌اندیشی با رسانه‌های گروهی، این جلسات را زمینه‌ای برای همکاری بیشتر وزارت نفت با رسانه‌ها در جهت اطلاع‌رسانی دقیق‌تر وشفاف‌تر از فعالیت‌های این صنعت دانست.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت با تاکید بر اینکه ساختار نهایی سازمان روابط عمومی در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد، اظهار کرد: ساختار جدید بر مبنای تغییرات موجود در وظایف اداره کل روابط عمومی و متناسب با پیشرفت علم و تکنولوژی انجام شده که تحول در روابط عمومی وزارت نفت در مرحله بعد به روابط عمومی‌های چهار شرکت اصلی منتقل می‌شود.

 براساس این گزارش، در نخستین دور هم‌اندیشی اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت با مدیران ارشد صنعت نفت، تاکنون در جلساتی جداگانه مهندس قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، دکتر میر محمد صادقی معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، مهندس بیات مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، دکتر مقدم معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت، خطیبی نماینده ایران در اوپک، مهندس خجسته‌مهر معاون وزیر نفت در امور برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری، مهندس زیرکچیان‌زاده مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، دکتر راشد رئیس دانشگاه صنعت نفت، مهندس اوجی مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و دکتر خالدی معاون بین‌الملل و بازرگانی وزارت نفت به تشریح نظرها و انتظارات خود از اداره‌کل روابط عمومی وزارت نفت پرداختند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۳۵۳۷۱ بازدید