سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

تصویب سند راهبردی سرمایه گذاری در صنعت نفت

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری از تصویب سند راهبردی سرمایه گذاری در صنعت نفت خبر داد و گفت: این سند مبنای سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت نفت خواهد بود.

عزت اله زارعی هنزکی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه سند راهبردی سرمایه گذاری در صنعت نفت از یک ماه پیش نهایی شده است، گفت: این سند در معاونت توسعه سرمایه گذاری تنظیم شده و پس از تصویب در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران، به عنوان مبنای تصمیم گیری های معاونت سرمایه گذاری در جهت جذب سرمایه های بخش خصوصی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این سند اقدامات لازم در چارچوب و ضوابط جهت‌گیری‌های سرمایه‌گذاری در صنایع نفت و گاز از بخش دولتی به بخش خصوصی طی ۵ سال آینده در قالب ۶۴ بند نهایی شده و مبنای عمل قرار خواهد گرفت.

زارعی هنزکی تاکید کرد: همچنین در این سند نوع فعالیت ها در حوزه فناوری، قوانین، تامین مالی پروژه ها و نحوه تبلیغات مشخص شده و علاوه بر آن تحقیق جامعی در خصوص شناسایی نقاط ضعف و قدرت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت نفت صورت گرفته است.

وی افزود: سعی شده تا با تدوین جدولی از مدیریت های شرکت ملی نفت ایران در قالب این سند راهبردی، وظایف محوله به هر بخش به طور دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور سرمایه گذاری، در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد رابطه شفاف با بخش خصوصی و شفاف سازی آمار و اطلاعات مربوط به پروژه های نفت و گاز گفت: متاسفانه شیوه اطلاع رسانی و نحوه ارایه پروژه ها در صنعت نفت از شفافیت لازم برخوردار نیست که امیدواریم در قالب این سند راهبردی بتوانیم در بهبود نقاط ضعف سرمایه گذاری در صنایع نفت وگاز عمل کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۱۰۴۲۸ بازدید