سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

سهام دولتی پتروشیمی‌های بیستون و تبریز تا پایان سال واگذار می‌شود

رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی از واگذاری سهام این شرکت در مجتمع‌های پتروشیمی تبریز و بیستون تا پایان سال‌جاری خبر داد.

مرتضی رحیمیان با بیان اینکه در حال حاضر شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ۵ شرکت بیش از ۷۰ درصد سهم دارد به خبرنگار شانا، گفت: این شرکت‌ها شامل پتروشیمی‌های بیستون (۷۰ درصد)، تبریز (۷۰ درصد)، دماوند (۱۰۰ درصد) و شرکت‌های کالا (۱۰۰ درصد) و پایانه‌ها و مخازن پتروشیمی (۱۰۰ درصد) است که مراحل واگذاری‌ آن‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: از میان این شرکت‌‌ها مراحل واگذاری بیستون و تبریز در حال انجام است و از آنجایی که سازمان خصوصی‌سازی مکلف به واگذاری آن‌ها تا پایان سال است، پیش‌بینی می‌کنیم سهام این شرکت‌ها تا زمان مقرر به بخش خصوصی واگذار شود.

به گفته رئیس امور مجامع و سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی، این شرکت در شرکت‌هایی مانند باختر نیز کمتر از ۵۰ درصد سهم دارد که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

رحیمیان درباره تعیین وضعیت سهام شرکت ملی صنایع پتروشیمی در طرح‌های در دست اجرا نیز اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت در ۱۴ طرح پتروشیمی بین ۲۰ تا ۱۰ درصد سهم دارد که سازمان خصوصی‌سازی درصدد واگذاری سهام دولت در این شرکت‌هاست.

وی تاکید کرد: البته پیشنهاد داده ایم تا به جای واگذاری سهام شرکت‌هایی که پیشرفت قابل ملاحظه‌ای ندارند، طرح‌ها و واحدهایی که به تولید رسیده و وضعیت مشخصی دارند، واگذار شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ بهمن ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۰۶۵۱۰ بازدید